Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sonbaharda Fazla Kilolardan Kurtulun!

Sonbaharda Fazla Kilolardan Kurtulun!
Sonbahara girdiğimiz şu günlerde yazın aldığınız fazla kiloları vermeye ne dersiniz.Uzmanlarında tavsiye ettiği beslenme programlarıyla sonbaharda daha kısa sürede kilo verebilirsiniz.

 

Kış aylarında herkes daha çok kilo alır eğer bir diyet programı yapmak istiyorsanız buma gerek yok.Diyet listeleri size kısa süreli fayda sağlar ama tekrar verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri alabilirsiniz.Bu yüzden sağlık beslenme programlarına her zaman uymalısınız.
 
İşte diyet  uzmanlarından sonbahar dengeli beslenme ipuçları ...
 
 
Sağlıklı Bir Kahvaltı Yapın
 
Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başlamanın ne kadar önemli olduğunu artık biliyoruz bunu asla es geçmeyiniz.Bu şekilde kan şekeriniz de dengeli olacağından öğle yemeklerini de fazla abartmamış olursunuz.Eğer Bir kaç kilo vermeye ihtiyacınız varsa sabah kahvaltısı için kalori sınıız 250 olsun.Proteinlerden sabah kahvaltısında yiyebilirsiniz.Yumurta, peynir, süt ve tam tahıllı buğday ekmeği yemeye özen gösterim.Seçeceğiniz Meyve suyu ve sebzeler organik olmalı.
 
 
Kalorisi Çok Yüksek Olan  Sıvı İçecekleri Asla İçmeyin
 
Meyveli sodalar, şekerli-gazlı içecekler, meyve suları ve kremalı kahveler gibi.
 
Yüksek kalori içeren bu içeceklerden uzak durup onun yerine o kalorisi  olan su için.sadece bu içecekleri bırakıp yerine su içerseniz ayda bir kilo verirsiniz.Şekerli içecekler kilo aldırdığı gibi aynı zamanda hücreleri de yaşlandırdığını  unutmayın
 
 
Nişastayı Azaltın
 
Makarna, ekmek, beyaz un ve pirinç gibi yiyeceklerin nişastave kalori  oranı çok yüksektir.Ayn zamanda mutluluk hormonu da salgılarlar.Ancak sağlıklı ve forma bir vücut için bu yiyeceklerden uzak durmalıyız. Azaltabildiğiniz kadar azaltmak hem sağlık hemde formda kalmak için size destek olacaktır.Genelde obez olan kişiler araştırmalara göre yüksek karbonhidrat alarak beslendikleri ortaya çıkmıştır.
 
Yağsız etin yanında 2-3 kaşık kadar makarna ve pilav yiyerek nişasta alımınızı azaltabilirsiniz.Aynı zamanda büyük ekmekli sandiviç ve tostlar yerine ekmek dilimlerinde yapmak kilo vermenize olanak verecektir.
 
Kaynak: ekadınca.com

Yayın Tarihi : 03.10.2015 : 10:10

Etiketler : sonbahar    beslenme    diyet    sağlık    vücut    kilo    zayıflama    nişasta    obezite    mevsim    kışa giriş    ekmek    meyve    zayıflama   


Yorumlar

8762
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN