Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Perde ''Çiçu'' İle Açıldı

Perde ''Çiçu'' İle Açıldı
İzmir Devlet Tiyatrosu perdelerini, Aziz Nesin’in klasikleşmiş oyunları arasında yer alan Çiçu ile açtı.

 

 
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün 2015-2016 tiyatro sezonu için belirlediği "Üç Çınar" projesi kapsamında İzmir Devlet Tiyatrosu, yazarın kült oyunlarından Çiçu’yu sahneye koydu. Geçen haziran ayında İzmir Devlet Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmenliğini devralan Tayfun Erarslan’ın yönettiği tek perdelik oyun "Çiçu", Konak Sahnesi’nde 1 Ekim’de gerçekleştirilen ve tiyatroya emeği geçmiş çok sayıda sanatçının ve kent protokolünün katıldığı prömiyer ile sezona gösterişli bir giriş yaptı. Performansıyla, izleyicilere kendi yalnızlıklarını sorgulatan Arif Yavuz ayakta alkışlanırken, oyuncuya Okan Koç, Bengi Ebru Atakan, Pınar Egeli Karadağ eşlik etti. Murat Gülmez’in dekorunu, Yıldız İpeklioğlu’nun kostümlerini tasarladığı, Kemal Gürgün’ün ise ışık kreatörlüğünü gerçekleştirdiği oyun, izleyiciler tarafından ayakta alkışlanırken, seyirciyi adeta oyunun içine çeken atmosfer tam not aldı.
 
Aziz Nesin’in klasikleşmiş oyunları arasında yer alan Çiçu, kendini yalnızlığa mahkum etmiş, toplumdan ve insanlardan tecrit etmiş bir adamın dramını, trajikomik bir üslupla sahneye taşıyor. Çiçu adını verdiği oyuncak bebeği, kedisi, köpeği ve diğer ev hayvanları ile kendisine bir dünya yaratmış olan adamın, aslında korkularının esiri olmuş ve toplumsal dayatmaların da etkisiyle, kendi kendine yarattığı esaretten kurtulma çabasına tanık olunuyor.
 
Oyun önümüzdeki hafta içinde Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma ve Cumartesi günleri saat 15.30 ve 20.30 saatlerinde Konak Sahnesi’nde seyirci ile buluşmaya devam edecek.

Yayın Tarihi : 03.10.2015 : 09:20

Etiketler : Perde    Çiçu    İle    Açıldı    Bölge   


Yorumlar

1291
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN