Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Almanya’nın Birliği Günü Kutlandı

Almanya’nın Birliği Günü Kutlandı
Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosluğu Almanya’nın tekrar birleşmesinin 25’nci yıldönümünü Kaya İzmir Thermal & Convention’da düzenlenen resepsiyon ile kutladı.

 

Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach ve Eşi Manuela Gerlach ev sahipliğinde Bosch Firması ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenen resepsiyona İzmir Vali Yardımcısı Raşit Zengin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, konsoloslar ile iş ve cemiyet dünyasından kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Resepsiyonda konuşan Başkonsolos Gerlach, İkinci Dünya Savası’nın bitiminden itibaren Avrupa’yı bölen Demir Perde’nin 25 yıl önce 3 Ekim’de kalktığını ve bunun da kendileri için bir bayram olduğunu söyledi.
 
Suriye ve Irak’ta barış çabalarının çok zaman almadan başarıyla sonuçlanacağını umut ettiğini belirterek Türkiye’nin, güney komşu ülkelerinden gelen mültecilere yardım konusundaki payının ne kadar öne çıkarılsa az olduğunu belirtti.
 
Almanya’nın birliğinin tekrar sağlanmasının Mihail Gorbaçov’un idaresindeki eski Sovyetler Birliği’nin yaşadığı değişim süreci ve İkinci Dünya Savaşı’ndaki üç batılı galip devletin onayının olduğunu ifade ederek, “Duvarın yıkılışından sonra iki Alman devletin insanları doğal olarak bir devlette yaşama arzusunu gösterdiler. Karşı duvarda bulunan küçük sergimiz (eliyle göstererek) o zamana ait bazı olayları anılarımızda canlandırıyor. Birleşen Almanya’ya büyük bir güven duyuluyordu, her şeyden önce komşuları ile barış içinde yaşayacağı konusunda. Ancak bu güçlenmiş Almanya’dan dünya, yönetim ve büyük sorumluluklar da bekliyor. Bu bağlamda bölgesel yönetim gücü olan Türkiye ile işbirliği içinde olmak önemli bir unsurdur. Ülkelerimizin çok boyutlu ekonomik, kültürel ve ailevi bağları bu açıdan değeri ölçülmez hizmetler sağlıyor. Almanya’nın Türkiye’yle olan yakın bağları başka hiçbir ülke ile mevcut değil. Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosluğu İzmir’de ve Ege Bölgesi’nde çok iyi niyetle karşılanıyor ve destek görüyor. Bu vesileyle herkese teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra da bizi bir Partner, dost ve hizmet makamı olarak görmenizi rica ediyorum" dedi.
 
Başkonsolosun konuşmasının ardından Şef Aydın Öztürk yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediye Bandosu iki ülkenin milli marşını çaldı ve kokteyle geçildi.
 
 

Yayın Tarihi : 03.10.2015 : 09:20

Etiketler : Almanyanın    Birliği    Günü    Kutlandı    Bölge   


Yorumlar

1891
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN