Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Terörün Turizme Olumsuz Etkisi Binde Sekiz'

'Terörün Turizme Olumsuz Etkisi Binde Sekiz'
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, küresel krizin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de turizmi etkilediğini belirterek, "Turizm gelirleri açısından bizim bu dünyadaki krizden ve birilerinin iddia ettiği gibi bölücü terörün mücadelesinden kaybımız da sadece binde 8’dir" dedi.

 

Yozgat’ta bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Yozgat Valiliğini ziyaretinde yaptığı açıklamada, Türkiye’nin birlik olarak bütün belaları def edeceğini söyledi. Bakan Topçu, "Bizim belamız, bizim derdimiz, Kürt, Türkmen meselesi değildir. 5 milyon hane birbirinden kız almış, kız vermiş. Damatlarımız var, gelinlerimiz var. 5 milyon hane demek, bu ülkenin 3’te 2’si demek. Bizim sosyal hakikatimiz, onların dediği gibi değil. Biz bir Irak olamayız, biz bir Suriye olamayız. Niye olamayız. 5 milyon hane birleşmiş. Yani kan kana karışmış. Kana kana karışmadan öte, bin yıldır aynı medeniyet teknesinde yoğrulmuşuz. Hep beraber aynı kıbleye dönüyoruz. Aynı Allah’a, aynı peygambere inanıyoruz. Onun için bu milletin düşmanı, medeniyet coğrafyamızda yaşayan mazlum milletlerin düşmanı bölücü terör örgütü ve onun akasındaki güçlerdir" dedi.
 
Turizm sezonunun değerlendirmesini de yapan Bakan Topçu, küresel krizin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de turizmi etkilediğini belirterek, "Antalya’da G-20 ülkelerinin turizm bakanları toplantıları yapıldı. Birileri çok engel olmaya çalıştı, katılıma, kendi şehirlerine bakmayıp, bizim şehirlerimizde ‘güvenlik meselesi var’ gibi yayınlar yaptılar. Ama bizim Antalya’daki G-20 toplantımız 8 bakan olmak kaydıyla diğerleri, bakan yardımcıları düzeyinde gerçekleşti. Toplantıda yaptığım konuşmada, Türkiye Cumhuriyetinin Kültür ve Turizm Bakanı olarak aynı zamanda medeniyet coğrafyamızın da Kültür ve Turizm Bakanı olarak göğsümü gere gere dedim ki Avrupalı dostlarımıza, batılı dostlarıma sesleniyorum: Ay yıldız Asya’nın da, orta doğunun da, balkanların da, Afrika’nın da, huzurunun anahtarıdır. Ay yıldızla dostluk bütün ülkelere kazandırır. Dolayısıyla insanlık kazanır. Bizim bu dünyadaki krizden ve işte birilerinin iddia ettiği gibi bölücü terörden kaybımız da sadece binde 8’dir. Avrupa’daki kriz, oradaki mevkidaşlarımın ifadesine göre yüzde 20’lere 40’lara varan orandadır. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün bunlardan etkilenmesi binde 8’dir" diye konuştu.
 
Bakan Yalçın Topçu daha sonra Yozgat Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Yayın Tarihi : 02.10.2015 : 21:27

Etiketler : Kültür ve Turizm Bakanı    Yalçın Topçu    Terör    Turizm    Olumsuz Etkisi   


Yorumlar

4651
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN