Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sezonun İlk Sergisi

Sezonun İlk Sergisi
Yeni sezonda da birbirinden değerli usta sanatçıları konuk edecek olan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi, sezonu ressam Zeki Serbest’in 25 eserden oluşan 79’ncu kişisel resim sergisi ile açtı.

 

 
Eserlerinde genellikle kırsal kesimdeki yerleşim alanlarını yorumlayan ve peysaj resimleriyle tanınan sanatçının kış günlerinin soğukluğunu, köy evlerinin sıcak tonlardan oluşan kiremitleriyle yumuşatırken, dostluğun simgesi olan atları, zor şartların ve emeğin simgesi kızakları, oluşturduğu figürleri ile de köy insanını resmettiği eserleri açılış kokteyline katılan sanatçı ve sanatseverlerin beğenisini kazandı. 1946 yılında Samsun-Ladik’te doğan, ilk, orta ve ilköğretmen okulu öğrenimini Ladik’te tamamlayanSerbest, 1968 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü’nü bitirdi. Çeşitli okullarda yaptığı öğretmenliğin ardından İzmir’e tayin olan ve e İzmir’de iki değişik orta öğretim kurumunda öğretmenlik yaptı ve emekli olarak resme ağırlık verdi.
 
Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği üyesi olan Serbest 78 kişisel sergi açtı, 127 yarışmalı ve karma sergilere katıldı. Serbest, 1990 yılında Yunus Emre Resim Yarışması’nda ödül aldı. Çalışmalarını İzmir’deki atölyesinde sürdüren sanatçının eserleri 31 Ekim’e kadar görülebilir.
 
 

Yayın Tarihi : 02.10.2015 : 14:51

Etiketler : Sezonun    İlk    Sergisi    Bölge   


Yorumlar

8707
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN