Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Halk Oyunları İçin Kursiyerler Bekleniyor

Halk Oyunları İçin Kursiyerler Bekleniyor
Bayraklı Belediyesi halk oyunları ekiplerinde yer almak isteyenler için yeni dönem kurs kayıtları başladı. Kursiyerler yıl boyu aldıkları eğitimle birlikte hünerlerini düzenlenen etkinliklerde sergileyebilecek.

 

 
Bayraklı Belediyesi ile BAY-FEM Gençlik ve Spor Kulübü yeni dönem halkoyunu ekibi kurmak için kolları sıvadı. 7-12, 13-25, 26 ve üstü olmak üzere 3 ayrı yaş grubunda halk oyunu ekibinde yer almak isteyenler ücretsiz olarak kayıt yaptırabilecek. Kursiyerler yıl boyunca konusunda uzman antrenörlerden zeybek başta olmak üzere halay, Roman, Burdur, Üsküp ve Karadeniz yörelerinin seçkin oyunlarını öğrenecek. Çalışmalar önümüzdeki yılın haziran ayına kadar yoğun şekilde devam edecek.
 
ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERDE SAHNE ALACAKLAR
 
Folklorcular Bayraklı Belediye’sinin yıl içerisinde düzenleyeceği çeşitli etkinliklerinde sahne alacak. Ekipler yıl sonunda, öğrendiklerini düzenlenecek bir gecede seyirci karşısına çıkacak. Başvurular Bayraklı Belediyesi Kültür Müdürlüğü, semt merkezlerine yapılacak.
 
7’DEN 70’E HERKESİ BEKLİYORUZ
 
Unutulan değerlere sahip çıktıklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Halk oyunu da bu yüzyılda ihmal edilen bir değerimiz. Türkiye’nin 7 ayrı bölgesine ait birbirinden güzel oyunlara sahibiz. Belediye olarak da 7 den 70’e herkesi folklor yapmaya değerlerimize sahip çıkmaya çağırıyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 02.10.2015 : 12:20

Etiketler : Halk    Oyunları    İçin    Kursiyerler    Bekleniyor    Bölge   


Yorumlar

6396
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN