Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Patriot Kasabası’ Kuruluyor

'Patriot Kasabası’ Kuruluyor
Suriye ve Irak’ta IŞİD’e karşı koalisyon güçlerinin kullanımına açılan Adana’daki İncirlik Hava Üssü’nde ’Çekiç Güç’ döneminden kalma çadırkent, prefabrik kente çevriliyor. ABD’nin ’Her duruma hazır olma’ politikası çerçevesinde düzenlenen ve ’Patriot Kasabası’ adı verilen misafirhane bölgesinde 2 bin 250 yabancı personel aynı anda konaklama ve sosyal hizmet alabilecek. Bu kapasite, ABD’nin Avrupa’daki üsleri içerisinde en büyüğü olacak.

 

 
Türk- ABD Ortak Savunma Tesisi olan İncirlik Hava Üssü’ndeki ABD’nin 39’uncu Taktik Grup Komutanlığı, Rusya’nın da Suriye’deki İŞİD hedeflerini vurmaya başladığı şu günlerde yoğun bir çalışmaya başladı. Körfez Savaşı’ndan sonra Kuzey Irak’taki Kürtleri Saddam Hüseyin’in saldırılarından korumak için 24 Temmuz 1991’de başlatılan ’Huzur Harekatı- 2’ operasyonunu uygulayan Birleşik Görev Gücü’nün konuşlanması için İncirlik Üssü’nde kurulan çadırkent projesi yenilendi.
 
Türkçe ’Çekiç Güç’ olarak adlandırılan Birleşik Görev Gücü askerlerinin konakladığı ve operasyonun ardından boş duran çadırkent de 20 Ağustos’ta sökülüp boş bir alan yaratıldı. Ardından da prefabrik yapılar kurulmaya başlandı.
 
Misafirhane bölgesinde yaşam kalitesini arttırmak üzere akşam yemeği alanı, sürekli bedava kablosuz internet bulunan bir halk merkezi, bir oturma alanı ile kahve dükkanı da yer alacak şekilde altyapı hazırlanıyor. Spor salonu da bulunan ve kasaba diye adlandırılan misafirhane bölgesi, İncirlik’teki genel korumanın dışında ayrıca özel bir çember şeklinde koruma altında tutuluyor.
 
İncirlik’in kullanılması kararından sonra sadece ABD’nin İtalya’daki savaş uçakları bu üsse intikal etmiş, Suriye’de IŞİD’e karşı operasyonlarda Türk ve ABD savaş uçaklarının kullanıldığı da açıklanmıştı.

Yayın Tarihi : 02.10.2015 : 12:13

Etiketler : İncirlik    Üssüne    Yabancı    Askerler    İçin    Kişilik    patriot    Kasabası    Kuruluyor    Genel-Dış    Haberler   


Yorumlar

3054
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN