Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eğitimli TIR Şoförleri Geliyor

Eğitimli TIR Şoförleri Geliyor
Günaydın Group, İŞKUR ile imzaladığı anlaşma gereği lojistik sektörüne kalifiye eleman yetiştirecek.

 

 
Projeye İŞKUR ve Günaydın Group’un yanı sıra; EBSO, İTO ve Bornova Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de destek verecek.
 
Proje kapsamında 20 kişilik gruplara eğitim verileceğini kaydeden Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Günaydın, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projenin, sektörün kalifiye eleman ihtiyacına cevap vereceğini söyledi. Başvurusu kabul edilen adayların, öncelikle Bornova Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 3 hafta sürecek eğitimlerde alanında uzman öğretmenler tarafından teorik olarak bilgilendirileceğini belirten Şenol Günaydın, Günaydın Group tarafından da 2 hafta sürecek pratik eğitmlerle tır şoförleri yetiştireceklerini açıkladı. B, C, D ve E sınıfı ehliyet sahibi olan kişilerin başvurabileceğini dile getiren Şenol Günaydın, kursiyerlerin ileri sürüş teknikleri konusunda da eğitileceğini ifade etti.
 
Lojistik sektörüne ışık tutacak projenin istihdama da katkı sağlayacağının altını çizen Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Günaydın da, “Günaydın Group olarak uzun zamandan beri aklımızda olan bu proje, sektörün kalifiye eleman ihtiyacına cevap verecek nitelikte. Projenin hayata geçirilmesinde devletin desteği yadsınamaz. Biz bir adım attıysak, devlet üç adım attı. Proje İŞKUR sayesinde hayat buldu" dedi.

Yayın Tarihi : 02.10.2015 : 11:53

Etiketler : Eğitimli    Tır    Şoförleri    Geliyor    Bölge   


Yorumlar

9804
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN