Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı
Obeziteye karşı 1 milyon bisiklet dağıtılması programı kapsamında Mersin’de ilk ve ortaokul öğrencilerine bisiklet dağıtıldı.

 

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklığında, çocukları fiziksel aktivite yapmaya özendirmek amacı ile düzenlenen dağıtım Barbaros İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti.    Beden eğitimi dersini seçmeli ders olarak seçen ve bisiklet alan 60 öğrenci büyük sevinç yaşadı. Törende konuşan Vali Yardımcısı Ali Katırcı, şu bilgileri verdi:
 
"Beden eğitimi dersini seçen ve bisiklet modeli eğitimi alan öğrencilerimize bisikletlerini dağıttık. İki bakanlık arasındaki protokol çerçevesinde bu yıl Türkiye genelinde 40 bin, 2016 yılında 300 bin, 2017 ve 2018 eğitim döneminde de 1 milyona yakın bisiklet dağıtımı yapılacak. İlimizde de bu sene 800, gelecek sene 6 bin, toplamda da 20 bin sayısına ulaşacak bir rakam hedefleniyor. Tabii temel yaklaşım gençlerimize hareketli yaşamı sunmak, obeziteden ve duran bir yaşamdan çıkarmak, bisiklet kullanmayı teşvik etmek ve onların spor yapmasına sebep olmak."
 
 

Yayın Tarihi : 02.10.2015 : 11:11

Etiketler : Mersinde    Öğrencilere    Bisiklet    Dağıtıldı    Sağlık   


Yorumlar

4992
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN