Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Maddi Olarak Gücümüz Kalmadı''

''Maddi Olarak Gücümüz Kalmadı''
İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde inşaat işçisi baba Bayram Şimşek ve ev kadını Yurdagül Şimşek'in ortanca çocukları 11 yaşındaki Ramazan Şimşek yakalandığı sanfilippo sendromu hastalığı nedeniyle cihazlara bağlı olarak yaşamını sürdürüyor. Sürekli bir işi bulunmayan Ramazan Şimşek, “Oğlumuzun iyileşmesi için varımızı yoğumuzu harcadık. Maddi olarak dayanacak gücümüz kalmadı" dedi.

 

Bayram ve Yurdagül Şimşek çiftinin ikinci çocukları Ramazan Şimşek dünyaya sağlıklı bir şekilde geldi. Doğumundan sonra da herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan küçük Ramazan, yaşıtlarına göre geç konuştu, geç yürüdü. Anne Yurdagül Şimşek, oğlunu götürdüğü her doktordan “Erkek çocuktur kızlara göre geç konuşur, yürür" cevabı aldı. İçinde her zaman bir kuşku barındıran annenin korktuğu, Ramazan 4 yaşına bastığında başına geldi. Evde koşup oynayan, az da olsa konuşan ve kendi yemeğini kendi yiyen küçük Ramazan'da, o tarihten sonra tüm hareketlerinde gerileme gözlendi. 
 
SONUNDA TEŞHİS KONULDU
 
Doktorlar Ramazan'a, metabolizme hastalığı sanfilippo sendromu teşhisini 7 yaşındayken koydu. Yakalandığı hastalık hızla ilerleyen Ramazan, bir süre sonra yürüyememeye, konuşamamaya başladı. Sonunda küçük çocuk, yatağa mahkum oldu. Geçirdiği havale sonucu hastaneye yatırılan Ramazan'ın tedavisi yoğun bakımda sürüyor. 
 
AİLE DESTEK BEKLİYOR
 
Baba Ramazan Şimşek, bir bölümünü SGK'nın karşıladığı cihazların kalan bölümü için kredi çekti. Sürekli bir işi bulunmayan Ramazan Şimşek, “Oğlumuzun iyileşmesi için varımızı yoğumuzu harcadık. Ama şimdiye kadar bir sonuç alamadık. Şimdiye kadar hep kendi yağımızla kavrulduk. Ancak dayanacak gücümüz kalmadı. Hastalığı ile ilgili düzenli olarak alınan mama ve tıbbi malzemeler var. Bunlar da epey pahalı. Oğlumun sağlık giderlerini karşılamakta zorlanıyorum. Ramazan'ın bir ablası ve kardeşi var. Allah kimseye böyle bir hastalık vermesin. Maddi olarak dayanacak gücümüz kalmadı. Hayırsever vatandaşlardan destek bekliyoruz" dedi.
 
Göz yaşlarına hakim olamayan anne Yurdagül Şimşek, "Allah kimseye bu rahatsızlığı vermesin. Evladımız gözümüzün önünde eriyor. Yüreğim bu durumu kaldırmıyor" dedi.
 

Yayın Tarihi : 02.10.2015 : 10:26

Etiketler : izmir    ramazan şimşek    aile    destek    bekliyor    yaşatmak için   


Yorumlar

2914
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN