Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Seçim Öncesi Önemli Karar

Seçim Öncesi Önemli Karar
Siyasi partilerde 1 Kasım telaşı yaşanırken bu seçime girmeyecek olanlar da uzaktan izliyor. İzmir'de yaklaşık 8 bin üyesi olan Anadolu Partisi, oy verecekleri parti konusunda üyelerini serbest bırakırken, 500 üyeli Anavatan Partisi CHP'yi destekleme kararı aldı.

 

CHP'den istifa eden Emine Ülker Tarhan'ın kurduğu Anadolu Partisi 1 Kasım seçimlerine katılmayacak, 10 Ekim'de de parti üst yönetimi il ve ilçe başkanlarıyla toplantı yaparak seçim sonrası yol haritasını açıklayacak. Anadolu Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kasım Gündüz, İzmir'de yaklaşık 8 bin üyelerinin olduğunu ve hangi partinin destekleneceği konusunda üyelerini serbest bıraktıklarını söyledi. Gündüz, "1 Kasım seçimlerinin Türkiye'de 7 Haziran'dan farklı olacağını düşünüyorum. İki yılda dört seçim yaşandı. Bu seçmen açısından katlanılabilir bir durum değil. Parti olarak tüm gücümüzü yerel seçimler için harcayacağız" dedi. 
 
Öte yandan 1990'ların iktidar partisi Anavatan, İzmir'deki 500 üyesiyle birlikte CHP'yi destekleme kararı aldığını açıkladı. Anavatan Partisi İzmir İl Başkanı Doğan Erdin, "7 Haziran'da olduğu gibi 1 Kasım'da da CHP'yi destekleyeceğiz" dedi. 
 
Demokrat Parti, 550 milletvekili adayıyla her bölgede seçime giriyor. 1 Kasım'da oy pusulasında yer alacak olan Saadet Partisi de İzmir adaylarını 12 Ekim'de tanıtacak. Listenin ilk sıralarında Refahyol Hükümeti'nde 1996 yılında bir yıl Çevre Bakanlığı yapan Ağrılı Ziyaettin Tokar ile Saadet Partisi İzmir İl Başkanı avukat Bayram Sakartepe bulunuyor. 
 

Yayın Tarihi : 02.10.2015 : 10:09

Etiketler : CHP    anadolu partisi    seçimler    anadolu partisi   


Yorumlar

2729
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN