Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bağırsaktan İdrar Torbası Yapıldı

Bağırsaktan İdrar Torbası Yapıldı
Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde yakalandığı mesane kanseri nedeniyle idrar torbası alınan 56 yaşındaki Ertan Yemenicioğlu’na bağırsaktan idrar kesesi yapıldı.

 

 
Çorlu’da 30 yıldır sigara kullanan 56 yaşındaki Erken Yemenicioğlu idrarındaki yanma şikayeti ile doktora gidince mesane kanserine yakalandığı teşhis edildi. Bunun üzerine Yemenicioğlu, özel bir hastanenin Üroloji servisinde tedavi altına alındı. Üroloji uzmanı Dr. İnanç Yılmaz tarafından Yemenicioğlu’na kapalı ameliyatla ile idrar torbasındaki kitle temizlendi.
 
20 SANTİMETRELİK BAĞIRSAKTAN YAPILDI 
 
Operasyonu gerçekleştiren özel hastanenin Üroloji Uzmanı Dr. İnanç Yılmaz, hastanın yoğun kanama ile geldiğini belirterek şunları anlattı:
 
"Hasta 30 yıl sigara kullanmış. Hemen tedaviye başladık. Kapalı bir ameliyat yaparak idrar torbası temizlendi. Daha sonra patolojik rapora göre idrar torbasının alınması gerektiği sonucuna vardık. Bu ameliyatta da ince bağırsaktan 20 cm lik bir parçayı damarlarını koruyarak, kanlanmasını bozmadan genel cerrah arkadaşlarla beraber alıp bir idrar kesesi oluşturduk. Onu kesip, yeniden dikerek küre şekline getirdik. Böbreklerden gelen iki kanalı ve idrarın çıkacağı alt kanalı bu küreye birleştirdik. Ameliyattan 20 gün sonra hastamız normal hayatına döndü. Şimdilik ek bir kemoterapi ya da radyoterapi tedavisine gerek yok. Hastalığın takibine belli aralıklarla devam edeceğiz."
 
 

Yayın Tarihi : 01.10.2015 : 15:47

Etiketler : Mesane    Kanseri    Hastasına    Bağırsaktan    İdrar    Torbası    Yapıldı    Sağlık   


Yorumlar

9505
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN