Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İtfaiyeci Parti Başkanı

İtfaiyeci Parti Başkanı
Zonguldak’ın Alaplı İlçe Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde 9 yıldır işçi kadrosunda çalışan itfaiye eri 45 yaşındaki Ramazan Sarıkaya, aynı zamanda Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı olarak 3 yıldır görev yapıyor. İtfaiye personeli ile her türlü söndürme ve kurtarma faaliyetlerine katılan Sarıkaya, vardiya bitiminde ise 1 Kasım seçimlerine yönelik partisi için çalışma yapıyor.

 

 
CHP’li Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde vardiya amiri olan Ramazan Sarıkaya, 3 yıl önce SP İlçe Başkanlığı’na seçildi. Sarıkaya, itfaiyedeki işiyle partideki işlerini birlikte yürütüyor. Vardiya saatlerinde yangın, kaza, mahsur kalma gibi olaylarda itfaiye personeli ile söndürme ve kurtarma faaliyetlerine katılan Sarıkaya, nöbetin ardından takım elbisesini giyip partide çalışmalarını yürütüyor. 1 Kasım seçimleri öncesi yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kurum ve kuruluşları ziyaret eden, çeşitli ortamlarda seçmenle bir araya gelerek oy isteyen Sarıkaya, itfaiyedeki görevini de aksatmıyor. İtfaiyeci olduğunu ve geçimini buradan sağladığını belirten Sarıkaya, şöyle konuştu:
 
"Belediyede 15 yıllık bir çalışma hayatım var. İtfaiyede ise 9 yıldır çalışıyorum. Bizler, itfaiye çalışanları olarak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, korumak, kollamak ve kurtarmak için çalışmalar yapıyoruz. Ancak bu çalışmaları yaparken siyaset gözetmiyoruz. İki işi birbirine karıştırmıyoruz. Vardiya bittikten sonra partim için çalışmalar yapıyorum. Belediye Başkanımız da bu konuda çok hoşgörülü. Kendisine bu yüzden teşekkür ediyorum" dedi.
 
Alaplı Belediye Başkanı CHP’li Nuri Tekin ise aynı zamanda personeli olan SP İlçe Başkanı Ramazan Sarıkaya’ya seçimlerde başarı dileğinde bulundu.
 

Yayın Tarihi : 01.10.2015 : 14:16

Etiketler : İtfaiyeci    Parti    Başkanı    Politika   


Yorumlar

7671
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN