Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sanat Sezonuna Güzel Başlangıç

Sanat Sezonuna Güzel Başlangıç
Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi, yeni sanat sezonuna konserle ’merhaba’ dedi. Şef Oğuzhan Kavruk yönetiminde, Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA) ve konuk sanatçıların sahneye çıktığı konser, sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.

 

Türkiye’nin en iyi akustik salonlarından birine sahip olan ve kentin kültür-sanat yaşamına önemli katkılar sunan Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi, 2015-2016 Sanat Yılı’nı özel bir konserle açtı. Sanatseverlere sürprizlerle iç içe geçmiş, sanat dolu bir yıl yaşatmaya hazırlanan merkezde, yeni sezonun ilk konserini Şef Oğuzhan Kavruk yönetti. Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası’nın dinleyicisiyle buluştuğu gecede solist olarak Dilek Türkan, Şenol Talınlı ve Teyfik Rodos sahneye çıktı. Sanatçılara piyanosuyla Sabri Tuluğ Tırpan eşlik etti. Yorumladıkları seçkin eserlerle sanatseverlere güzel bir gece yaşatan sanatçılar, ayakta alkışlandı.
 
SÜRPRİZLERLE DOLU BİR YIL
 
Ayrıca Hikmet Şimşek Sanat Merkezi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da KODA ile klasik müzik tutkunlarının buluşma noktası olacak. Orkestra, konuk sanatçılarla birlikte bu sanat yılında tam 20 konsere imza atacak. Yeni yılda sanatseverleri pek çok sürprizle de buluşturmaya hazırlanan merkezde sezon boyunca toplam 58 konser gerçekleşecek.
 
SANATA VE SANATÇIYA TAM DESTEK
 
Yeni sanat yılı açılış konserinin dinleyicileri arasında yer alan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Demokrasinin olmazsa olmazı çok seslilik, onun hayattaki karşılığı sanattır. Antidemokratik tuzaklarda kaybolup gitmek istemiyorsak, sanatın aydınlığından yararlanmak zorundayız. Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, bu inancın eseridir. Çabalarımız yurt içi ve dışında büyük takdirler topluyor ve ödüllendiriliyorsa, hepsini Karşıyaka’ya ve Karşıyakalı hemşerilerime ithaf ediyorum. Çünkü hepsi, sizlerin sayesindedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir ulusun, hayat damarlarından biri kopmuş demektirö sözünü rehber edinerek, sanatın ve sanatçının destekçisi olmaya devam edeceğiz. Yeni sanat mevsiminde, tüm sanat emekçilerine başarılar diliyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 01.10.2015 : 12:14

Etiketler : Sanat    Sezonuna    Güzel    Başlangıç    Bölge   


Yorumlar

9097
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN