Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Trafolar Tuval Oldu

Trafolar Tuval Oldu
Konak Belediyesi’nin çalışmalarıyla, Güzelyalı’daki üç parktaki elektrik trafoları ressamların eliyle birer sanat eserine dönüştü.

 

 
Konak Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler müdürlüklerinin Güzelyalı semti Mehmet Ali Akman Mahallesi’nde yer alan üç parkta yürüttüğü yenileme çalışmalarının sonuna gelinirken, parklarda bulunan elektrik trafoları da unutulmadı. Birbirine yakın mesafedeki Mehmet Ali Akman, 4/4 ve Ali Rıza Akıncı parklarındaki trafolar usta ressamların eserlerini sergiledikleri tuvallere dönüştü. Ressam Müberra Kıyakkaş ve ekibinin boyadığı trafo duvarları, hem kötü görüntüyü ortadan kaldırdı hem de sanatı sokağa taşıdı.
 
Yenilenen parklardan daha fazla yararlanma fırsatı bulan Güzelyalı sakinleri de trafolarda birbirinden güzel resimlerin yer almasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Parkların görünümü güzelleşirken, trafoların eski görüntüsünün giderilmesi beğeni topladı. Trafoları tuval gibi kullanarak sanatını duvara yansıtan ressam Müberra Kıyakkaş, "Parklarda sanatı halkla buluşturduğumuz için mutluyuz. Bize bu imkanı tanıyan Konak Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz" dedi.
 
Konak Belediyesi’nce yeniden düzenlenen Mehmet Ali Akman, 4/4 ve Ali Rıza Akıncı parklarındaki çalışmalarla yeşil alanlar daha görünür hale getirildi. Parkların zemin döşemeleri yenilenirken, çocuk oyun ve spor alanları da artırıldı. Mehmet Ali Akman Parkı’nda bulunan basketbol sahası standartlara uygun şekilde yeniden yapıldı. Ali Rıza Akıncı Parkı’nda yapılan havuz ile sevimli dostlar için oluşturulan oyun alanı da semt sakinlerinin beğenisini kazandı. Yıllardır atıl durumda olan ve kuru otlarla kaplanan 4/4 parkı ise gerçekleştirilen peyzaj düzenlemesiyle yeni bir görünüm kazandı.

Yayın Tarihi : 01.10.2015 : 11:45

Etiketler : Trafolar    Tuval    Oldu    Bölge   


Yorumlar

9217
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN