Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


MHP’de ’Kafes’ Heyecanı

MHP’de ’Kafes’ Heyecanı
MHP İzmir teşkilatları, 12 Eylül 1980 döneminin, ülkücülerin gözüyle beyazperdeye aktarıldığı "Kafes" filminin heyecanını yaşıyor. Filmin ekonomik nedenlerle İzmir’de salon bulmamasıyla harekete geçen parti, sinema şirketleriyle görüşmeler yaptı, talep yaratarak Balçova ve Çiğli salonlarında krizi çözdü.

 

 
Lütfü Şehsuvaroğlu’nun ’Kafes’ isimli kitabından esinlenerek yapılan ve Bektaş Topaloğlu’nun senaristliğini üstlenip, Mahmut Kaplan’ın yönettiği, Ankara’da dört haftada çekilen film, 12 Eylül’ü anlatıyor. Çekim mekanı olarak müzeler Ulucanlar Cezaevi, Hamamönü, ve üniversiteler kullanıldı. MHP’nin tanıtım ve medyadan sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, ülkücüleri anlatan filmlere hasret olduklarını, beyazperdede 12 Eylül dönemine hiç ülkücülerin gözüyle bakılmadığını belirterek, "Filmde sağ, sol kavgaları,
 
ülkücülerin yaşadığı mağduriyet, o dönemde vatana ve millete bağlılık ve milliyetçi duyguları anlatılıyor. Filmin İzmir’de salon bulması konusunda ekonomik nedenlerden kaynaklı sorun yaşandı. MHP olarak devreye girdik. Sinema şirketleriyle görüşerek, İzmir’de MHP’nin aldığı oyu ve potansiyelini anlattık, filmin İzmir’de de gösterimini istedik. Bir anlamda talep yarattık. Ancak Balçova ve Çiğli’deki sinemalarda bu sorun çözüldü. Kafes filmi 2 Ekim Cuma günü gösterime girecek. Bu film bizim için çok önemli. Özellikle geçtiğimiz hassas dönemde bu morale, güce ihtiyacımız var. Herkesi bu filmi izlemeye davet ediyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 01.10.2015 : 09:47

Etiketler : Mhpde    kafes    Heyecanı    Bölge   


Yorumlar

2495
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN