Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erzurum Şehidini Karşıladı

Erzurum Şehidini Karşıladı
Erzurumlu şehit Uzman Onbaşı Yunus Arda’nın Mareşal Çakmak Askeri Hastanesi’nden alınan cenazesi, konvoy eşliğinde merkez Aziziye İlçesi’nin Ilıca Mahallesi’ndeki baba evine götürüldü.

 

 
Erzurumlu şehit Uzman Onbaşı Yunus Arda’nın Mareşal Çakmak Askeri Hastanesi’nden alınan cenazesi, konvoy eşliğinde merkez Aziziye İlçesi’nin Ilıca Mahallesi’ndeki baba evine götürüldü. Şehit Uzman Onbaşı Arda’nın tabutu başında toplanan yakınları ağıtlar yaktı. Yaklaşık 10 dakika kadar burada kalan şehidin şehidin cenazesi, ardından yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Ömer Nasuhi Bilmen Camisi’ne götürüldü.
 
İl Müftü Vekili Celal Büyük’ün burada kıldırdığı cenaze namazına Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Sekmen, 3’üncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, 9’uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Ongay, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ, AK Parti ve MHP’nin milletvekili adayları ilçe kaymakam ve belediye başkanları ile çok sayıda kişi katıldı.
 
Musalla taşına konulan şehit oğlunun tabutuna büyük oğlu Yavuz ile birlikte sarılan 4 çocuk babası Lütfü Arda, gözyaşlarını tutmadı. Zalimlere karşı birlik ve beraberlik çağrısında bulunan baba Lütfü Arda, "Rabbim kimseye böyle bir acı göstermesin. Allah için bu zalimlere karşı hep birlik ve beraberlik içinde olalım. Dışta ve içte bizi yıkmak isteyenlere karşı müslümanlar bir olalım. Kuzum, aslanım benim. Murat almadın hele düğünün olacaktı. Yavrum benim seni Allah’a emanet ediyorum. Allahım seni şehitler mertebesine yükseltsin. Yavrum zalimlerin tuzağına düştün. Halbuki senin için ne hayaller kurmuştum. Düğün yapacaktık ama olmadı" dedi.
 
3’üncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, cenaze töreninde şehidin ağabeyi Yavuz ve küçük kardeşi Muhammet’e sarılarak yanından ayırmadı. Cenaze namazının ardından şehidin tabutu omuzlar alınarak top arabasına konuldu. Bir süre top arabasında taşınan Yunus Arda’nın cenazesi, daha sonra götürüldüğü Ilıca İlçesi’ndeki şehitlikte toprağa verildi.

Yayın Tarihi : 30.09.2015 : 18:00

Etiketler : Erzurum    Şehidini    Karşıladı    Genel   


Yorumlar

1545
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN