Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hemşire Adaylarının Yeni Eğitim Yılı Başladı

Hemşire Adaylarının Yeni Eğitim Yılı Başladı
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hemşirelik Fakültesi’nde 2015-2016 eğitim dönemi 298 yeni öğrenci ile başladı.

 

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Samiye Mete’nin ev sahipliğinde düzenlenen eğitim yılı açılışında, okulu en yüksek puanlarla kazanan ilk üç öğrenci Betül Akkaba, Merve Atahan ve Meltem Biznak’a başarı belgesi verilirken, kurumda 20 ve 10. yıllarını dolduran akademik ve idari personeller de değerli hizmetleri için plaketle onurlandırıldı. 20. yılını dolduran akademisyenler Prof. Dr. Samiye Mete (Dekan), Prof. Dr. Özgül Karayurt (Dekan Yardımcısı), Doç. Dr. Özlem Küçükgüçlü, Doç. Dr. Hatice Mert, Doç. Dr. Zekiye Çetinkaya Duman, Yrd. Doç. Dr. Özlem Bilik ve Yrd. Doç. Dr. Şeyda Özbıçakçı’ya plaketlerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse sundu.
 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse yaptığı açılış konuşmasında, DEÜ Hemşirelik Fakültesi’ni tercih eden öğrencilerin çok şanslı olduğunu ifade ederek, "Sizler iş bulma garantisi olan son derece saygın bir mesleğe sahip olacaksınız ve üniversitemiz, dünyadaki en iyi 1000 üniversite içerisinde yer alan Türkiye’nin 10 üniversitesinden biri. Gerek eğitimi, araştırma ve yayınları, gerekse mezunlarının yönetici olarak çalıştığı işyeri değerlendirmesinde çok önemli bir yere sahip. Şu anda 72 bin öğrenci ile İzmir’in en büyük üniversitesiyiz. Farklı bir anlatımla İzmir’deki üniversite öğrencilerinin yüzde 45’i Dokuz Eylül’de öğrenim görüyor. Veterinerlik ve Ziraat dışında hemen her bölümde eğitimimiz mevcut. 14 fakültemiz var. Uluslararası ilişkilerimiz çok iyi. 45 ülke ve 166 üniversite ile işbirliği anlaşmamız var. Erasmus, Farabi ya da Mevlana kapsamında çeşitli üniversitelerde eğitim yapabilir, uluslararası ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Eğitim öğretim açısından buradan aldığınız diploma, Avrupa’daki 41 ülkede tanınıyor. Yani İngilizce almış olduğunuz Diploma Eki Etiketi her tarafta tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde açılan İzmir Biyotıp ve Genom Enstitümüz (İBG İzmir) Türkiye’nin en büyük enstitülerinden biri. Burası tıp konusunda atılım yapacak bir bölge. Türkiye’de ilk Sağlık Teknoparkı da yine Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Kampusü’nde kuruldu. Özetle iyi eğitim almanız için çok önemli ve güzel olanaklar var. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.
 
1994 yılında yüksekokul olarak kurulan bölümün, 2011’den itibaren Türkiye’nin ikinci Hemşirelik Fakültesi olarak yoluna devam ettiğini anlatan Dekan Prof. Dr. Samiye Mete de eğitim kadrosu ve çalışmalarını şöyle özetledi:
 
"23’ü hazırlıkta olmak üzere toplam 1156 lisans öğrencimiz bulunuyor. Bu yıl hazırlık sınıfımızın isteğe bağlı hale dönüştürülmesi sonucu, hem geçen yıl hazırlık okuyup gelen, hem de bu yıl yeni başlayan öğrencilerimizin katılımı ile ilk kez toplam 550 öğrenci ile birinci sınıfı başlatıyoruz. Bizim için oldukça sıkıntılı bir yıl olacak. 70 akademik, 16 idari ve 5 destek personelimizle özveri ile hizmetleri yürütmeye devam edeceğiz. Siz öğrencilerimiz, fakültemizden mezun olduğunuzda Türkiye’nin her yerinde aranan, işe alınmak istenen hemşireler olacak ve çok değerli bir eğitim almış olacaksınız. 1994’te başlayan lisans eğitiminin ardından 1995’te yüksek lisans öğrencilerimizi almaya başladık. Akademik çalışmanın olmazsa olmazı doktora eğitimine de 2005’te başladık. Halen 43 doktora ve 113 yüksek lisans öğrencimiz var. Kuruluşumuzdan itibaren 21 yıllık süreçte değerli Müdürlerimiz Prof. Dr. Leman Birol, Müdürlerimiz Prof. Dr. Gülseren Kocaman, Prof. Dr. Besti Üstün ve Prof. Dr. Zühal Bahar’a, tüm akademik ve idari personellere, bizlere her zaman destek olan Rektörümüz, Rektör Yardımcıları, Tıp Fakültesi Dekanı ve Hastane Başhekimimize teşekkür ediyorum."
 
Eğitim yılı açılış töreni, DEÜ Devlet Konservatuvarı Yüksek Lisans Öğrencilerinin müzik dinletisi ve Hemşirelik Fakültesi Halk Oyunları Grubu’nun gösterisi ile sona erdi.

Yayın Tarihi : 30.09.2015 : 10:52

Etiketler : Deü    Hemşirelik    Fakültesinde    Yeni    Eğitim    Yılı    Başladı    Bölge   


Yorumlar

7747
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN