Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP Kaçan Oyların Peşinde

CHP Kaçan Oyların Peşinde
CHP İzmir'de emanet oyların peşine düştü. 1973-1977 yılları arasında CHP Gençlik Kolları İl Başkanı olan Mehmet Günal Ölçer'in sandık senaryoları altı saatlik toplantıda değerlendirildi.

 

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, İzmir'de CHP'den en çok HDP'ye oy gittiğini belirterek, “Bizim seçmenimiz HDP barajı geçsin diye oy kullandılar. Ancak görüldü ki HDP ciddi şekilde barajı geçti. Bu oyların 1 Kasım'da kendi yuvalarına döneceklerine inanıyoruz. İzmir'de yüzde 10- 12'lik bir kararsız kesim var. MHP ile CHP arasında gidip geliyorlar. Bu seçmenin oyunu almaya çalışacağız" dedi. 
 
CHP İzmir il yönetimi, iki bölgenin milletvekili adaylarıyla ayrı ayrı toplam altı saat toplantı yaptı. Sabah 10.00'da başlayan toplantı, saat 16.00'da sona erdi. CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, yaptığı açıklamada 1973- 1977 yılları arasında CHP Gençlik Kolları İl Başkanı olan Mehmet Günal Ölçer'in CHP için sandık analizi yaptığını, senaryolar hazırladığını belirterek, şunları söyledi: 
 
“İnanılmaz veriler ortaya çıktı. Amacımız iktidara yürümek. Bu verilerle iktidara yürüyeceğimizi ortaya koyduk. İzmir'de en yüksek oyla Türkiye'deki çıtayı en yüksek noktaya çıkaracağız. Sandık, mahalle ve ilçe bazında oylarımız ortaya çıktı. Bizim partililerimiz nereye oy vermiş hangi partiden bize oy gelmiş onlara battık. Odaklanacağımız yerleri tespit ettik. Bizim seçmenimiz HDP barajı geçsin diye oy kullandılar. Ancak görüldü ki HDP ciddi şekilde barajı geçti. Bu oyların 1 Kasım'da kendi yuvalarına döneceklerine inanıyoruz. İzmir'de yüzde 10- 12'lik bir kararsız kesim var. MHP ile CHP arasında gidip geliyorlar. Bu seçmenin oyunu almaya çalışacağız."
 

Yayın Tarihi : 29.09.2015 : 17:51

Etiketler : CHP    izmir    bedri serter    kaçan oylar    baraj   


Yorumlar

3407
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN