Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karataş, Rakiplerine Çağrı Yaptı

Karataş, Rakiplerine Çağrı Yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Necat Karataş, 1 Kasım Genel Seçimleri ile ilgili olarak tüm partilere çağrı yaptı. Karataş yaptığı davette, “Gelin, İzmir’in yaşama alışkanlıklarına aykırı faaliyetlerden kaçınalım, görüntü ve gürültü kirliliğine sebep olacak, çevreye rahatsızlık verecek propaganda girişimlerinden uzak duralım” diyerek AK Parti ve CHP’ye davet gönderdi.

 

Seçimlerin çok büyük maliyetlerle yürütüldüğünü kaydeden MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İzmir’in kendine mahsus üst derecede çağdaş bir kimliği ve yaşama alışkanlıkları var. Meselelere karşı demokratik bir yaklaşım tarzı var. Seçimlerde bu farklı ve güzel anlayışı örselememek gerekir. İzmir’in yaşama alışkanlıklarına aykırı davranarak insanlarımıza huzursuzluk vermemeliyiz. Bu anlayış biz İzmirli siyasetçilerin şiarı olmalı” dedi.
 
Eğitim ve Öğretim önceliğimiz
 
Karataş, siyasal çalışmalarda önceliklerinin insana saygı olduğunu söylerken, seçim faaliyetlerinde de okulların açık olması sebebiyle ses düzenli araçlardan en çok öğrenci ve öğretmenlerin rahatsız olabileceğini vurguladı. Karataş, “Ses düzenli araçların bu konuda büyük rahatsızlık verdiği ortada. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin dikkatinin dağılmasına iznin vermeyeceğiz. Aynı zamanda seçim arabaları ve adayların konvoylarının trafiği sıkıntıya sokacak davranışlardan da mümkün olduğunca uzak durması gerekiyor. Biz MHP İzmir il teşkilatı olarak bu konuda azami gayret sarf edeceğiz, gürültü kirliliğine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.
 
“Tek sorun gürültü kirliliği değil elbette.” Diyerek sözlerini Sürdüren Necat Karataş, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Aynı zamanda görüntü kirliliği de var. Buda büyük rahatsızlık sebebi. Bu konuda da İl Seçim Kurulunun ve yetkili mercilerin izin verdiği alanların dışında bayraklama ve afişleme yapmayacağız. Aşırılıklardan uzak duracağız. Bu aynı zamanda milli servete sahip çıkmaktır. Bu konuda da kararlıyız.
 
"Gelin siz de katılın"
 
Demokrasi beşiği İzmir’in bu konularda bize destek vereceğine inanıyorum. Diğer iki siyasi partiyi de bu çağrımıza davet ediyorum. Gelin çevreye zarar vermekten kaçınalım, gürültü ve görüntü kirliliğinden uzak duralım; İzmir’in yaşama alışkanlıklarına aykırı davranmayalım. Biz MHP olarak bu konularda hassasız. Bu hassasiyet ve çağdaş davetimize AKP ve CHP’nin de icabet etmesini ve aynı hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Diğer iki partinin de davetimize iştirak edeceğine inanıyorum ve davetimi tekrarlıyorum.”
 
 

Yayın Tarihi : 29.09.2015 : 11:19

Etiketler : mhp    izmir    çağrı    necat karataş    ak parti    chp    gürültüsüz    korna    konvoy    rekabet    seçim    1 kasım   


Yorumlar

9567
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN