Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'nin Seçim Vaatleri Belli Oldu

CHP'nin Seçim Vaatleri Belli Oldu
CHP’nin 7 Haziran seçimleri için hazırladığı Seçim Beyannamesi’ni 1 Kasım’daki seçimler için revize etti.

 

Beyannamede, er ve erbaşlara aylık ödenmesinden, gençlere ‘Lise Kart’ verilmesi gibi bir dizi yenilikler yer aldı. 
 
Edinilen bilgiye göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayata’nın koordinasyonunda hazırlanan beyannamede öne çıkan vaatler şöyle :
 
ER VE ERBAŞA AYLIK
 
“Er ve erbaşlara ailelerine yük olmayacak. Aylık harçlıkları 333- 354 TL’ye çıkartılacak. Sigortalı askerlik gelecek, işsizlik sigortası primlerini hazine ödeyecek. Asker dönüşü iş bulamayana 6 ay işsizlik sigortası ödenecek.
 
Şehit yakınları ve gazileri bütün işlerini Başbakanlık’ta özel olarak kurulacak bir kurul tarafından yürütülecek. Şehit eşi, anne-babası veya gazinin net aylık geliri en düşük net memur maaşının altında olmayacak. Tüm şehit aileleri ve gazileri sağlık güvenceleri milletvekilleriyle eşit seviyede olacak.
 
SURİYE’DE BARIŞ ODAKLI POLİTİKA
 
Suriyeli mülteciler için ayrılan Birleşmiş Milletler fonları eğitim ve sağlık alanlarında kullanılacak. Suriye’deki iş savaşın sona erdirilmesinde uluslararası politikalarla uyum içinde hareket edilecek.
 
Gençlerin kültün sanat etkinliklerine, kitap, dergi ve gazete gibi yayınlara erişimini kolaylaştırmak amacıyla lise son sınıf öğrencilerine aylık 100 TL limitli lise kart dağıtılacak. Ayrıca yine lise son sınıflara ayda 1 GB mobil internet erişimi ücretsiz olacak.
 
ÖĞRENCİ KREDİSİNE FAİZ AFFI
 
Takipteki öğrenci kredisine faiz affı gelecek. İşsizlik sigortasında prim şartı kaldırılacak. Medyada adil rekabet ortamı sağlanacak.”

Yayın Tarihi : 29.09.2015 : 10:45

Etiketler : chp    seçim vaadi    1 kasım    kılıçdaroğlu    politika    siyaset   


Yorumlar

6175
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN