Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Son Anda İmha Edildi

Son Anda İmha Edildi
Hakkari’de, bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, yol kenarında el yapımı mayın düzeneği tespit etti. Düzenek , kontrollü bir şekilde patlatılarak imha edildi.

 

 
Hakkari Valiliği, bugün öğle saatlerinde yol kenarında tespit ettiği el yapımı mayın düzeneğini kontrollü bir şekilde patlatarak imha edildiğini açıkladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
"28.09.2015 günü saat:13.30 sıralarında 155 Polis ihbar hattına İlimiz Merkez Dağgöl Mahallesi Seyhan Caddesi üzerindeki Çatal Camii arkasında bulunan yolda patlayıcı madde bulunduğuna dair ihbar yapılması üzerine, İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimiz ivedi olarak olay yerine sevk edilmiştir. Olay yerine giden İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizin yapmış oldukları arama-tarama faaliyetleri sonrasında yol üzerine gizlenmiş vaziyette el yapımı mayın düzeneğini tespit etmeleri üzerine gerekli çevre güvenlik önlemlerinin alınmasına müteakip düzenek kontrollü bir şekilde patlatılarak imha edilmiştir. Yapılan incelemeler neticesinde C4 ile güçlendirilmiş ANFO patlayıcı olarak değerlendirilen el yapımı mayının bölücü terör örgütü mensupları tarafından yoldan geçen güvenlik güçlerimize yönelik eylem amacıyla hazırlanarak yola yerleştirildiği ve düzeneğin yaklaşık 2,5 kg ağırlığında bilye ve metal parçalarından oluştuğu tespit edilmiş olup; olay ile ilgili adli makamlarca tahkikat başlatılmıştır."

Yayın Tarihi : 28.09.2015 : 23:40

Etiketler : Hakkaride    Yola    Döşenen    Mayın    Düzeneği    Son    Anda    Fark    Edilerek    İmha    Edildi    Genel   


Yorumlar

9801
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN