Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kurtulmuş: Henüz Bir Karar Yok

Kurtulmuş: Henüz Bir Karar Yok
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, HDP’lilerin seçim boykotuna ilişkin sözlerini değerlendirerek, "Bu tür sözler var ama ortaya konulmuş bir karar yok. Her partinin kendi kararıdır. Seçime girmek, girmemek kendi kararıdır" dedi.

 

 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Ordu-Giresun Havalimanı’ndan karayoluyla kent merkezine gelerek Ak Parti Ordu İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. Gazetecilerin HDP’lilerin seçim boykotunu gündeme taşımasına ilişkin soruyu yanıtlayan Numan Kurtulmuş, "Bu tür sözler var ama ortaya konulmuş bir karar yok. Her partinin kendi kararıdır. Seçime girmek, girmemek kendi kararıdır. Türkiye’de biz demokratik bir yarıştan yanayız. Herkesin özgür bir şekilde kampanya sırasında fikirlerini ortaya koyması, sandık günü sandık güvenliğinin sağlanması, Türkiye’de demokrasinin iyi işlemesi bakımından temel hususlardır. Kampanyasını özgürcü yapar. Kararı millet verir, sonuçta milletimiz nasıl karar verirse o sonuca göre başımızın üzerinde yeri vardır. Dolayısıyla bunları herhangi bir parti kararını ortaya koymadan bunlar üzerinde konuşmayı doğru bulmam" dedi.
 
20 TEMMUZ’DAN İTİBAREN BİRDEN FAZLA TERÖR ÖRGÜTLERİ TAARRUZA GEÇMİŞTİ
 
Bir gazetecinin Karadeniz’de Giresun Güce Karakoluna PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıya ilişkin soruya yanıt veren Numan Kurtulmuş, 20 Temmuz’dan itibaren birden fazla terör örgütlerinin Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef aldığını söyledi. Güvenlik güçlerinin Türkiye’nin her yerinde teröre karşı mücadele ettiğini belirten Kurtulmuş şunları söyledi:
 
"Birden fazla terör örgütleri 20 Temmuz’dan bu yana Türkiye’nin her yerinde hem Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef alarak, hem Türkiye’de yaşayan 78 milyonu hedef alarak, ama daha önemlisi Türkiye’nin dirliğini, birliğini ve kardeşliğini hedef alarak bir taarruza geçmiştir. Özellikle 20 Temmuz’dan bu yana güvenlik kuvvetlerimiz, askerimiz, polisimiz, özel harekatçılarımız kim varsa büyük bir koordinasyonla Türkiye’nin her yerinde bu terör saldırılarına karşı mücadele etmektedir. İstihbarat birimleri de var, Emniyet kuvvetleri de var, Türk Silahlı Kuvvetleri’de var, Özel kuvvetler, herkes işin içerisindedir. Terör topyekün bütün ülkede ortalığı karıştırmak istiyorsa güvenlik kuvvetleri de topyekün Türkiye’nin her yerinde huzuru barışı ve sükuneti sağlamaya çalışıyor."
 
Numan Kurtulmuş daha sonra parti binasında basına kapalı olarak partililerle toplantı düzenledi.

Yayın Tarihi : 28.09.2015 : 19:39

Etiketler : Kurtulmuş    Sözler    Var    Ama    Ortaya    Konulmuş    Bir    Karar    Yok    Politika   


Yorumlar

7977
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN