Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Bilgi En Büyük Güç''

''Bilgi En Büyük Güç''
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Sorgun İlçesi’ne yaptırılan 158 konutun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, dünyada en büyük gücün bilgi olduğunu söyledi.

 

 
Bekir Bozdağ, dünyanın dört bir yanında yer altı, yer üstü zenginlikleriyle maruf ülkeler olduğu halde oralarda huzurun, güvenliğin olmadığını, bu zenginlikten yeteri kadar istifade edilemediğini anlattı. Bozdağ, şunları söyledi:
 
"Dünyalara yön veren ülkelere baktığınız zaman da onların yer altı, yer üstü zenginlikleriyle değil, en büyük güç olan bilgi ile bunu başardığını görüyoruz. Eğer bir ülke bilgiyi üretebiliyor, bu bilgiyi teknolojiye dönüştürebiliyor, bilgiyle güç sahibi olabiliyorsa, hem kendi insanın huzuruna, hem kendi insanın refahına, hem kendi insanın saadetine büyük katkı sağlıyor. Hem de dünyanın siyasetine, ekonomisine, bilimine her şeyine yön vermekte, güç ve kuvvetine sahip oluyor. Biz bilginin en büyük güç olduğunu bilen bir neslin torunlarıyız."
 
Türkiye ve Ak Parti hükümetleri olarak bilgiye büyük önem verdiklerini hatırlatan Bozdağ, "Eğitime öğretime büyük katkı verdik. Ve hükümetlerimiz döneminde en fazla bütçeyi eğitime ayırdık. Bir numaralı bütçe, eğitimin bütçesidir. Okullarımızın, öğretmenlerimizin imkanlarını artırılırken, öğrencilerimize sunulan imkanları artırırken, her türlü imkanları aşacak adımları attık. Hamdolsun bugün geldiğimiz noktada Türkiye’de orta öğretimde reform sayılacak adımlar attık" dedi.

Yayın Tarihi : 28.09.2015 : 17:29

Etiketler : Bekir    Bozdağ    Bilgi    En    Büyük    Güç    Genel   


Yorumlar

6110
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN