Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı'nın Ambulaslarına Yoğun İlgi

Bayraklı'nın Ambulaslarına Yoğun İlgi
Bayraklı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde 2010 yılında göreve başlayan ambulanslar geride bıraktıkları beş yılda 350 bin kilometre yol yaptı. 24 saat görev başında vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet veren ambulanslar böylece dünyanın çevresini 8 kez dolaşmış oldu.

 

Bayraklı Belediyesi sağlık alanında verdiği ücretsiz hizmetlerle adından söz ettiriyor. 2010 yılının nisan ve kasım ayında Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmaya başlayan iki ambulansla ekipler ulaşılması zor bir rekorun altına imza attı. Ambulanslar geride bıraktıkları 5 yıl içinde ihtiyaç sahibi her hasta vatandaşın ev-hastane-ev arasında ücretsiz olarak transferini başarıyla gerçekleştirdi. 24 saat aktif olarak çalışan ambulanslar İzmir’in her hastanesine hasta nakilini gerçekleştirirken toplamda 350 bin kilometre yol kat etti. Ortalama sivil bir aracın yaklaşık 20 yılın üzerinde ulaşacağı bu kilometreye 5 yılda ulaşan ambulanslar ekvator ekseninden hesaplanınca çevresi 40 bin 75 km olan dünyayı 8 kez dolaşmış oldu. Ambulansların 9. dünya turu için ise önlerinde sadece 10 bin kilometre kaldı.
 
"YARDIMCI OLMAK BİZİM GÖREVİMİZ"
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, verdikleri sağlık hizmetinin birçok belediyeye örnek olduğunu belirterek, “Arkadaşlarımız işlerini gerçekten severek yapıyor. Hasta vatandaşlarımızı hastanelere taşıyoruz. Sonra tekrar evlerine bırakıyoruz. Diyalize girmesi gereken çok sayıda kişi var. Onlara yardımcı olmak bizim görevimiz. Vatandaşlarımız randevu alarak ambulanslarımızdan ücretsiz bir şekilde yararlanabilir” dedi.
 

Yayın Tarihi : 28.09.2015 : 10:10

Etiketler : Bayraklı Belediyesi    Başkan    Hasan Karabağ    ambulans    hasta nakli    sağlık    hizmet       


Yorumlar

5244
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN