Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İlk Hacı Kafilesi Döndü

İlk Hacı Kafilesi Döndü
Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara giden ilk hacı kafilesi yurda döndü. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli uçaklarla akşam saatlerinde Cidde ve Medine’den Atatürk Havalimanı’na gelen hacıların yanında zemzem suyu ve hediyelik eşya getirdiği görüldü.

 

Kutsal topraklardan İstanbul’a gelen hacılardan Mehmet Kürşad Caymaz ile Hande Caymaz, "Çok büyük mutluluk. Allah herkese nasip etsin. Daha önceden geçtiğimiz için izdihamı görmedik" dediler.
 
Kardeşi, damadı ve yeğeni tarafından karşılanan İsmail-Sebahat Fidan çifti de, "Çok güzel duygu, her insanın yaşaması gerek. Tüm arkadaşlarıma ve İslam alemine oralara gitmelerini tavsiye ederim. Çok ayrıcalıklı duygu. İzdihamdan önce oradan geçmiştik. Türk hacılarından orada fazla kalan yok. Kurallara uymayan varsa, kalmıştır. Bizim hükümetimizin kanunlarında belli bir saatte geçilecekti" dedi.
 
Ahmet Özkan ise "Cenab-ı Allah herkese nasip etsin. İzdihamı görmedik. Bizden daha sonra oldu. Biz zaten vinç kazasından sonra gittik" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 27.09.2015 : 23:28

Etiketler : İlk    Hacı    Kafilesi    Türkiyeye    Döndü    Genel   


Yorumlar

5547
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN