Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolandıramadan Yakalandılar

Dolandıramadan Yakalandılar
İzmir’in Urla ilçesinde, sahte kimlikle bankadan kredi çekmeye çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 2’si tutuklandı.

 

Geçen 22 Eylül’de, Hacıisa Mahallesi Jandarma Kavşağı’nda bulunan bir banka şubesindeki görevliler, bir kişinin sahte kimlikle 11 bin 750 lira kredi çekmek istediğini farkedip, polise bilgi verdi. Kısa sürede bankaya gelen ilçe asayiş ekipleri, şÜphelinin kimliğini kontrol etmek istedi. Kredi çekmek isteyen kişi, polise M.K. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi verdi. Yapılan incelemede kimliklerin sahte, bu kişinin gerçek adının da H.Ö. olduğu anlaşıldı. H.Ö., sahte belgelerle bankadan kredi çekme işinde kendisiyle birlikte iki kişinin daha olduğunu, dışarıdaki otomobil içerisinde beklediklerini söyledi. Polis, otomobilde bekleyen B.A. ve İ.O.Y.’yi de yakaladı. Araç içerisinde yapılan aramada da R.T. adına düzenlenmiş, üzerinde B.A.’nın fotoğrafı bulunan bir kimlik daha bulundu.
 
Üç şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından, ’resmi belgede sahtecilik, bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının aracı olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık, banka ve kredi kurumlarınca tahsis edilmemesi gereken krediyi sağlamak amacı ile dolandırıcılık’ suçlarından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden  H.Ö. (65) ve B.A. (51) tutuklanırken İ.O.Y. (47) ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yayın Tarihi : 27.09.2015 : 16:49

Etiketler : Sahte    Kimlikle    Kredi    Çekmek    İsteyen    Kişi    Tutuklandı   


Yorumlar

5894
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN