Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir, Tokyo Jata Turizm Fuarı’nda

İzmir, Tokyo Jata Turizm Fuarı’nda
İzmir, Japonya’nın Tokyo kentinde gerçekleşen JATA 2015 Turizm Fuarına katıldı. İzmir Kalkınma Ajansı ve Bergama Belediyesi’nin beraber katıldığı fuar ilgi gördü.

 

Fuarda, Türkiye standının yanında İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından hazırlatılan İzmir standıyla dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerine kentin tanıtımı yapıldı. Japonya’daki hedef kitleye yönelik olarak UNECSO Kültür Mirası Listesinde yer alan Efes ve Bergama’nın özellikle vurgulandığı, İzmir’in tarihi ve kültürel kimliğini ön plana çıkaran stant tasarımı tercih edildi. Tokyo Büyükelçisi Bülent Meriç’in de ziyaret ettiği stant fuar boyunca yoğun ilgi gördü.
 
İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban, “Dünyanın önemli turizm fuarlarından biri olan JATA Turizm Fuarına kültür turizmine ağırlık veren Japonya’da UNESCO Kültür Mirası Listesinde yer alan Bergama ile katılmak çok etkili oldu. Bu fuar kapsamında tur operatörleriyle ve medya temsilcileri ile ikili görüşmeler gerçekleştirdik. Hazırladığımız Japonca dokümanlar ile İzmirimizi daha etkin tanıttık. İzmir’in turizm potansiyelini artırmak açısından verimli bir fuar oldu. Turizm sektöründe dönem dönem yaşanan dalgalanmalardan daha az zarar görmek, turizm sezonunu uzatmak ve turizm çeşitliliğini artırmak için tanıtımı önemli görüyoruz. Bu yolda daha fazla başarı elde ermek için güçbirliğinin gerçekleşmesi gerektiğine inanıyoruz" dedi.
 
Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, "Japon turistlerin Bergama’ya yoğun ilgisi var. UNESCO Dünya Mirası listesine girdikten sonra bu ilgi daha da arttı. JATA Turizm fuarıyla bu artan ilgiyi daha da artırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
 
2014 yılında 157 bin kişinin ziyaret ettiği JATA Turizm Fuarı hem turizm sektör kuruluşları, hem tüketiciler hem de tur operatörleri ve seyahat acentalarını bir araya getiren organizasyon olması sebebiyle çok önemli bir tanıtım fırsatı sunuyor. 2014 yılında fuarda 151 ülkeden toplam 1129 katılımcı yer almıştı.

Yayın Tarihi : 26.09.2015 : 18:34

Etiketler : İzmir    Tokyo    Jata    Turizm    Fuarında    Bölge   


Yorumlar

1662
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN