Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''1 Kasım AKP’nin Yok Oluş Miladı Olacak''

 ''1 Kasım AKP’nin Yok Oluş Miladı Olacak''
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, "1 Kasım seçimleri CHP’nin zaferi, AKP’nin yok oluş miladı olacak" dedi.

 

İzmir’in Bornova, Karşıyaka, Çiğli, Bayraklı, Kemalpaşa, Foça, Menemen, Aliağa, Bergama ve Kınık ilçelerinde vatandaşlarla buluşup bayramlaşan Sındır, "İnsanların kurban edilmediği, evlat acısının yaşanmadığı, ana babaların, evlatların, eşlerin yüreğine ateş düşmediği; huzur, barış, sevgi ve kardeşlik içerisinde bir Türkiye özlemiyle kurban bayramı kutlu olsun" dedi. İzmir CHP ilçe örgütlerinin düzenlediği bayramlaşma törenlerinde partililere seslenen Sındır, “Türkiye’nin geleceği için, Türkiye’nin birlikteliği ve kardeşçe yaşamı için sevdiklerimizle, dostlarımızla, yoldaşlarınızla bu bayramda küskünlükleri geride bırakalım. Ülkemizin aydınlık yarınları üzerine odaklanalım" diye konuştu. CHP’nin iktidara yürüdüğünü söyleyen Sındır, “Hep birlikte omuz omuza iktidara yürüdüğümüz bu yolda, daha kararlı daha azimli olmamız gerekiyor. Halkın iktidarını daha çok çalışarak, daha fazla hemşerimizle kenetlenerek kurabiliriz. Türkiye’nin her seçim bölgesinde aynı mücadele azmi ile çalışırsak iktidar oluruz" dedi.
 
"BİR ARADA OLMAK ZORUNDAYIZ"
 
Cumhuriyet Halk Partisi etrafında örgütlenme çağrısı yapan Sındır, "Yurttaşlarımızı bir birbirinden ayıran değil, bizi bir araya getiren değer olan Cumhuriyet Halk Partisi, onun altı ilkesi ve Cumhuriyetimizin değerleri etrafında mücadelemizi kardeşçe barış içerisinde sürdürelim. Halkımız 7 Haziranda AKP’nin iktidarına dur dedi. 1 Kasım seçimleri CHP’nin zaferi, AKP’nin yok oluş miladı olacak. Hepimizin, ülkemizin geleceğine, Cumhuriyete, parlamenter demokrasiye sahip çıkmak ve yaşatmak adına bir arada olmamız gerekiyor" dedi.
 
"ÖNCE TÜRKİYE DEDİK"
 
Sözlerine AK Parti’nin 13 yıllık iktidarını eleştirerek devam eden Sındır, "AKP 13 yıllık iktidarı boyunca milletimizin insanca; barış, sevgi, kardeşlik içerisinde yaşam hakkını elinde aldı. AKP bütün kurum ve kurallarıyla egemen olmuş, muhalefet diye bir şeyi asla tanımayan, fütursuzca her istediği kanunu çıkaran, her şeyi yaparım diyen, anayasayı bile takmayan bir anlaşıyla ülkemizi idare eti. Ama milletimiz 7 Haziran’da bunun farkına vardı, uyandı ve AKP’ye ’sana artık tek başına iktidar hakkını vermiyoruz’ dedi. Biz 7 Haziran’da milletimizin verdiği mesajı çok iyi gördük. Biz 7 Haziran sonrasında koalisyon sürecinde parti menfaatinden önce Türkiye dedik, önce Türkiye’nin menfaatleri dedik. Önce millet ve memleket dedik. Ülkemizin refahı, mutluluğu için aydınlık geleceği için biz ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık" dedi.

Yayın Tarihi : 26.09.2015 : 12:41

Etiketler : Chpli    Sındır    Kasım    Akpnin    Yok    Oluş    Miladı    Olacak    Bölge   


Yorumlar

7535
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN