Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ödemiş’te 7 Yeni Kuyu Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Ödemiş ilçesinde özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı çözmek için 7 kuyu açtı. 1.5 milyon liralık yatırımla ilçedeki su sıkıntısının sona erdiği, ilave yeni kuyular için de çalışma başlatıldığı bildirildi.

 

Büyükşehir Yasası ile birlikte kendi sınırlarına bağlanan 9 ilçe, 23 belde ve 400’e yakın köyün sorunlarını çözmek için çalışmalar yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu ilçelerin en büyük problemlerinden biri olan susuzluk sorununa da el attı. Ödemiş ilçe merkezinde özellikle yaz aylarda artan su talebi nedeniyle yaşanan sıkıntının, İZSU’nun yatırımıyla çözüldüğü belirtildi. Seyrekli Mahallesi’nde açılan 7 kuyudan 3’ü devreye girdi. Diğer 4’nün ise bu ayın sonunda devreye alınacağı bildirildi.
 
Ödemiş’te mevcut 26 kuyudan 10’nun su seviyesinin düşmesi ve Pıtrak Çayı’nın yaz aylarında tarımsal sulamada kullanılması nedeniyle su sıkıntısının yaşandığına dikkat çeken İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, "80 bin nüfuslu ilçe merkezine mevcut kuyulardan günde 15 bin metreküp su veriyorduk. Bu miktar özellikle yaz aylarında yetmiyor, gece saatlerinde su kesintisi yapmak zorunda kalıyorduk. Şimdi 3 kuyumuzun devreye girmesi ile birlikte kesintiler sona erdi. 7 kuyumuzdan ilçeye 5 bin metreküp ilave su gelecek. Ayrıca nüfus artışını da düşünerek, yine Seyrekli Mahallesi’nde önümüzdeki yıl devreye girecek şekilde 6 yeni kuyu daha açılması için etüt çalışmaları başladı" diye konuştu.
 
Büyükşehir Belediyesi, Seyrekli Mahallesi’ndeki 7 yeni kuyudan Rahmanlar bölgesindeki su depolarına su iletmek için de 8 kilometrelik iletim hattı yaptı. 7 kuyu ve iletim hattının maliyeti 1.5 milyon lirayı buldu.

Yayın Tarihi : 26.09.2015 : 11:11

Etiketler : Ödemişte    Yeni    Kuyu    Açıldı    Bölge   


Yorumlar

6273
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN