Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Efkan Ala, Bayramlaşma Törenlerinde

Efkan Ala, Bayramlaşma Törenlerinde
Bursa’ya gelen İçişleri eski Bakanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Efkan Ala, kentteki sivil toplum kuruluşları ve siyasi partileri ziyaret ederek, bayramlaştı.

 

Bursa programında ilk olarak Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (TÜMSİAD) sosyal tesislerindeki bayramlaşma törenine katılan Efkan Ala, Kurban Bayramı’nın Bursa’ya, Türkiye’ye, İslam dünyasına ve bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ettiğini söyledi. Mina’da yaşanan izdihamda hayatını kaybeden hacılara ve terör olaylarında hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Ala, onların yakınlarına başsağlığı, yaralılara ve gazilere de acil şifalar diledi. Gelişmiş ülkelerin en önemli kaynağının insan kaynağı olduğunu aktaran Ala, insan kaynağını iyi değerlendiremeyen ülkelerin bunun dışında hangi kaynağa sahip olurlarsa olsunlar başarılı olamayacağını vurguladı. Afrika’dan altın, Irak’tan petrol çıktığını ancak bu ülkelerin zenginlik üretemediğine değinen Ala, "Çünkü en önemli, en kıymetli varlıklarını iyi kullanamıyorlar, iyi değerlendiremiyorlar. Yerin üstündeki kaynakların en önemlisi insan kaynağıdır, onu iyi değerlendirmek lazım. Onu iyi değerlendirmenin yolu da siyasi istikrardır. Onu iyi kullanmak lazım. Siyasi istikrar ve güven hangi ülkede varsa insanı iyi değerlendiriyor ama bu siyasi istikrar olmalı, demokratik siyasi istikrar. O bakımdan demokratik siyasi istikrarı sağlamış ülkeler gelişmelerini, kalkınmalarını devam ettiriyorlar. Türkiye’nin de siyasi hayatı bunun dönem dönem tecrübesiyle doludur. Ne zaman biz bunu yakalamışsak, 80’lerde rahmetli Özel döneminde yakaladık, kalkınma oldu. 2002’den beri Ak Parti hükümetleri döneminde bunu yakaladık ve siyasi istikrarla kalkınma, gelişme oldu" dedi.
 
Türkiye’nin dünyanın en gelişmiş 20 ülkesinin dönem başkanlığını yaptığını aktaran Ala şöyle devam etti: "Şu anda bu toplantılar yapılıyor ve o ülkelerin başkanları gelecek. Türkiye en gelişmiş 20 ülkenin dönem başkanı. Önümüzdeki dönemde bizim hedefimiz en gelişmiş 10 ülke arasına girebilmek. Bunu hangi ülke olarak yapıyoruz? AB’ye müzakere imzası atmış bir ülke olarak yapıyoruz. Biz bunu başarabilirsek ki başarıyoruz. 1,5 milyar insan bu tecrübeden yararlanmak için bekliyor. Çünkü siyasetle kavga gürültü olmadan birbirini örselemeden bu başarılabiliyor pratiğini bizde görmek istiyoruz. Bütün ülkeler Orta Asya’dan balkanlara orta doğudan Endonezya’dan Fas’a ve Afrika’daki bazı ülkelere kadar hep Türkiye nasıl yoluna devam ediyor? Nasıl bunu başaracak diye diken üstünde bizi izliyorlar ve bizim başarılı olmamız için dua ediyorlar. Çünkü kendileri de bu tecrübeden yararlanacaklar."
 
Efkan Ala daha sonra Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi ve MHP Bursa İl Başkanlığı’nın Kültürpark’ta bir kafede düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı. Orman Çay Bahçesi’nde düzenlenen bayramlaşma töreninde Ala’yı MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman karşıladı. Ala, ziyaretinin ardından Ak Parti Bursa İl Başkanlığı’nın düzenlediği bayramlaşma törenine geçti.
 
Partisinin Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Efkan Ala, son olarak Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Burada hemşerileriyle buluşan Efkan Ala, "Bizim birbirimize ikram edeceğiz en önemli değerimiz, samimiyetimizdir. Erzurum, Bursa, Türkiye’yi, Türkiye ailesini meydana getiren iki önemli unsurdur. Biz birlikte oldukça beraberliğimizi gücümüzü korudukça, çok çaba sarf edenler olacaktır ama netice almaları mümkün değildir. Başkalarının ne yaptığından daha çok biz ne yapabiliriz sorusunu hep sormamız lazım. Bu sorunun cevabını doğru dürüst verebilirsek yolumuz açıktır ama onun cevabını verirken tereddütler hasıl olursa işte o zaman korkalım. Yeniden kendimize gelmek için ne yapmamamız gerekiyorsa onu yapalım ki yolumuz açılsın. Bursalılar, Bursa’mız Türkiye’ye istikamet veren bir il oldu ama arkasında da, Uludağ’ın arkasında da Palandöken vardır ve hep olmuştur. Ne zaman ayağı tökezlese yada birileri tökezletmeye çalışsa Paladöken arkasında hep durmuştur. Türkiye’nin ihtiyacı olan bu birlikteliktir. Bizde hep birlikte Bursa’mıza elimizden gelen katkıyı yapacağız, bu da boynumuzun borcudur" dedi.
 
Ülkenin başına çorap örmek isteyenlerin olduğunu vurgulayan Ala, "Memleketin başına çorap örmek isteyenler çeşitli vesilelerle devreye sokmak istedikleri, zaman zaman soktukları, bu terör belasını da başımıza sarmaya çalışıyorlar. Ama o bütünlük o birlik olunca inanın kardeşlerim, biz bunun da üstesinden geleceğiz, bunu da toprağa, bu problemi de gömeceğiz. Çünkü bu çorabı örmeye çalışanlar şunu biliyorlar ki Muş, Diyarbakır, Urfa, Hakkari, Erzurum, Sinop, Antalya, Bursa, İzmir, İstanbul, Edirne hep bir arada olunca, Çanakkale geçilmez. Bunu biliyorlar. Bunu bizde biliyoruz. Allah’ın izniyle tarihte gereğini yaptık. Bundan sonra da iş başa düştü mü gereğini yaparız. Şimdi de askerimiz polisimiz ve korucularımız hep birlikte bu meselede orada bize yakışır vakurlukta mücadelelerini yürütüyorlar. Allah onlara kolaylıklar nasip etsin. Bizde elimizden geleni ardımıza koymayız, yaparız" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 25.09.2015 : 19:57

Etiketler : Efkan    Ala    Seçim    Bölgesi    Bursada    Bayramlaşma    Törenlerine    Katıldı    Genel   


Yorumlar

6463
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN