Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yunanistan Sınırına Panzerli Önlem

Yunanistan Sınırına Panzerli Önlem
Avrupa ülkelerine gitme umuduyla Edirne’ye gelen Suriyeli sığınmacıların tamamı dün Sarayiçi mevkiinden otobüslerle geri dönmesinin ardından, kentteki güvenlik tedbirlerini sürdüren polis ekipleri, Yunanistan sınırındaki Pazarkule Sınır Kapısı’na giden Meriç köprüsü üzerinden geçen araçları tek tek kontrol ediyor. 

 

Yunanistan üzerinden Almanya’ya gitmek için 10 gün önce Edirne’ye akın eden yaklaşık 3 bin kadar Suriyeli sığınmacı, polis ve jandarma ekiplerince ikna edilerek tutuldukları Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi mevkiinden dün otobüslerle yaşadıkları illere gönderildi.
 
PANZER VE ÇEVİK HAZIR BEKLİYOR
 
Suriyeli sığınmacıların kenti terk etmesinin ardından güvenlik tedbirlerini sürdüren Edirne Emniyet Müdürlüğü Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı’nın bulunduğu Karaağaç Mahallesi’ndeki uygulamalarını sürdürüyor. Kent merkezine başka şehirlerden gelen küçük grupların olabileceği düşüncesiyle Karaağaç Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan Meriç Köprüsü üzerinde uygulama yapan polis ekipleri araçları tek tek durdurarak içerisinde Suriyeli sığınmacı ya da yabancı uyruklu kaçak olup olmadığına kontrol ediyor. Sınıra gitmek isteyen olası sığınmacı ya da kaçaklar için de sınıra giden yol üzerinde panzer ve bir otobüs Çevik Kuvvet ekibi hazır bekletiliyor.
 
20 SIĞINMACI YAKALANDI
 
Meriç köprüsünün yanı sıra şehrin giriş-çıkış noktalarında da uygulamalarını sürdüren polis ve jandarma ekiplerinin son 24 saatteki kontrollerinde pasaportu ve Edirne’de oturma belgesi olmayan 20 Suriyeli sığınmacı yakalanarak Edirne Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi.

Yayın Tarihi : 25.09.2015 : 16:06

Etiketler : Yunanistan    Sınırına    Panzerli    Önlem   


Yorumlar

5756
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN