Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kırıkkale’de Sucuk Kuyruğu

Kırıkkale’de Sucuk Kuyruğu
Kırıkkale’de kurbanlıklarını kesenler, etlerin bir kısmını sucuk olarak değerlendirmek üzere baharatçılara ve kasaplara akın etti. Piyasada çeşitli marka sucukların kilosu 20 ile 30 TL arasında değişirken, vatandaşlar etleri sucuk yaptırarak kilosunu 6 TL’ye mal ettiriyor.

 

 
Kırıkkale’de baharatçılık yapan İhsan Ünlü, el değmeden sucuk yapma imkanına sahip olduğun ubelirterek, "Sucuk için önce kuşbaşı olarak et, daha sonra kıyma çekilmesi gerekiyor. Dededen kalma mesleğimizi yerine getirirken kısıtlı bütçeye sahip vatandaşlarımız için hazırladığımız sucuklar piyasadaki sucuklara oranla daha ucuza ortaya cıkmış oluyor. Vatandaşlarımızın etlerini daha uzun süreli muhafaza etmeleri için sucuk yapıyoruz. Baharatı işçiliği, her şeyi içinde bize ait olmak üzere kilosunu 6 TL yapıyoruz. Bayram sonuna kadar 15-16 ton arasında sucuk yapmamız söz konusu. 6 makine ile hizmet veriyoruz. Vatandaşlar sabahın erken saatinden itibaren hem kıyma çektiriyorlar, Hem de sucuk yaptırıyorlar" dedi.
 
Vatandaşlar ise piyasada satılan sucuğun pahalı olduğunu, kurban etlerinden yaptırmanın daha uygun olduğunu belirtirlerken,"Piyasada satılan sucuklar birbirini tutmuyor. Aynı zamanda ucuza getirmek için baharatçılara koşuyoruz ve bu bizi memnun ediyor. Kış boyunca çoluk çocuk sucuk yeme imkanımız oluyor" dedi.

Yayın Tarihi : 25.09.2015 : 11:53

Etiketler : Kırıkkalede    Sucuk    Kuyruğu    Ekonomi   


Yorumlar

6929
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN