Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Büyükşehir'den Büyük Teşvik

Büyükşehir'den Büyük Teşvik
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kısıtlı imkanlara sahip üreticilerin pazar aramak yerine doğal ürünlerini köy meydanlarında kuracakları alanlarında satabilmeleri amacıyla özel tasarımlı yeni pazar tezgahları dağıtmaya başladı.

 

Büyükşehir Belediyesi, “Yarımada Turizm Rotaları" Projesi kapsamında, Seferihisar, Çeşme, Urla ve Karaburun'daki 16 köyde yeni bir çalışma başlattı. Üretici pazarları için belirlenen rotalar üzerindeki köylerde pazar tezgahları yepyeni bir çehreye büründü. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında kura ile belirlenen üreticilere, özel olarak dizayn edilen üretici satış tezgahları dağıtılıyor. İlk etapta 200 üreticiye dağıtılması planlanan yeni tezgahların üzerinde, Yarımada'nın doğal ve sağlıklı ürünleri tüketiciyle buluşturma hedefine uygun mesajlar yer alıyor. 
 
Büyükşehir Belediyesi, projeyle kısıtlı imkanlarla üretim yapan üreticilerin pazar aramak yerine, köylerinde ürettikleri doğal ürünleri, köy meydanlarında kurulacak olan satış alanlarında satmalarını teşvik ediyor. İlgi ile karşılanan üretici satış tezgahı dağıtımının, rotaların geçtiği diğer ilçe ve köylerde de devam etmesi planlanıyor.
 

Yayın Tarihi : 25.09.2015 : 11:00

Etiketler : büyükşehir belediyesi    izmir    teşvik    yerel üretici   


Yorumlar

8544
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN