Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


El Arabasından Kurtuldu

El Arabasından Kurtuldu
Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde 26 yıl önce ıhlamur ağacından düşmesi sonucu belden aşağısı felç olan, kalçasının üzerine oturamadığı için dışarıya ancak el arabasıyla çıkabilen 55 yaşındaki Naciye Menteşe’ye Kaymakamlık özel tasarlanmış tekerlekli sandalye aldı.

 

 
Çiftçi emeklisi 59 yaşındaki Hidayet Menteşe ile evli olan 4 çocuk annesi Naciye Menteşe, 1989’da evinin bahçesindeki ıhlamur ağacından düştü. Geçirdiği ameliyatlara rağmen Naciye Menteşe’nin belden aşağısı felç oldu. Kazanın ardından bir daha yürüyemeyen ve kalçasının üzerine de oturamayan Naciye Menteşe, yatağa bağımlı hale geldi.
 
Naciye Menteşe, normal tekerlekli sandalyede kalçasının üzerine oturamadığı için yıllarca sadece el arabasında eşi, çocukları ve torunlarının yardımıyla dışarıya çıkabildi. Battaniye ve yastık konulan el arabasının içinde uzanarak sokaklarda gezebilbilen Naciye Menteşe’nin durumu basında yer alınca, Kaymakamlık harekete geçti. 
 
Rahatsızlığına uygun olarak özel tasarlanan tekerlekli sandalye Naciye Menteşe’ye teslim edildi. Yıllarca sokaklarda gezdiği el arabasından kurtulan Menteşe, şimdi rahat uzanabildiği tekerlekli sandalye ile köy içinde gezebiliyor. Tekerlekli sandalyenin teslim edildiği gün sevinçten ağladığını anlatan Menteşe, "Kaymakamlık görevlileri sağ olsunlar ilgilendiler. Araba çok güzel. İstediğim gibi oldu. Yıllarca el arabasında dışarıya çıktım. Allah ömür verirse şimdi yeni arabayla gezeceğim. Kaymakamlık yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.
 

Yayın Tarihi : 25.09.2015 : 10:45

Etiketler : Engelli    Çocuk    Annesi    El    Arabasından    Kurtuldu    Genel   


Yorumlar

6610
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN