Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Davutoğlu, Yüksekova’da Askerlerle Bayramlaştı

Davutoğlu, Yüksekova’da Askerlerle Bayramlaştı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bayram namazını kıldığı Diyarbakır ziyaretinin ardından Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne giderek, Dağlıca’da şehit düşen askerlerin silah arkadaşlarını ziyaret etti.

 

Ziyaretiyle ilgili Twitter’dan mesaj veren Davutoğlu, "Hakkari Dağlıca’da şehit verdiğimiz askerlerimizin silah arkadaşlarını ziyaret etmek için Yüksekova’daydım. O sarp dağları kahramanca bekleyen Mehmetçiklerimizdeki sarsılmaz inanç ile gurur duydum" dedi. Davutoğlu, Twitter’dan Yüksekova ziyaretinin fotoğraflarını da paylaştı.
 
Bu ziyaretinin ardından helikopterle Van Jandarma Filo Komutanlığı’na geçen Davutoğlu, Van Valisi İbrahim Taşyapan ve komutanlar tarafından karşılandı. Gazeteciler alana alınmazken, Davutoğlu daha sonra uçakla Ankara’ya döndü.
 
HACDA ÖLENLERE RAHMET
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Twitter mesajında hacda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi. Davutoğlu, Twitter mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
"Böylesi mübarek bir günde kutsal topraklardan aldığımız haberler hepimizi üzüntüye boğdu. Yüce Rabbim’den O’nun yolunda iken hayatını kaybeden tüm Müslüman kardeşlerim için rahmet niyaz ediyorum. Bugün Diyarbakır Ulu Camii’nde eda ettiğimiz bayram namazından sonra Diyarbakırlı vatandaşlarımla bayramlaştım. Hepsinin kardeşlik ve muhabbet selamlarını sizlere iletmeyi bir borç biliyorum. Aziz vatanımızın her karış toprağındaki bu muhabbeti daim kılmak için her şeyi yapacağız. Bize tuzak kuranların, şer odakları ile iş tutanların oyunları boşa çıkacak Allah’ın izni ile. Son olarak Hakkari Dağlıca’da şehit verdiğimiz askerlerimizin silah arkadaşlarını ziyaret etmek için Yüksekova’daydım. O sarp dağları kahramanca bekleyen Mehmetçiklerimizdeki sarsılmaz inanç ile gurur duydum. Bu bayram gününde Hakkari’den Yüksekova’dan da Mehmetçiklerimizin selamlarını siz aziz milletime iletmekle bahtiyarım. Herkes bilsin ki bu millette bu azim ve bu kardeşlik iklimi daim oldukça bizi kimse yolumuzdan çeviremez. Rabbim hepimizi muhabbetle birbirimize sarılacağımız nice bayramlara eriştirsin."

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 17:35

Etiketler : Başbakan    Davutoğlu    Yüksekovada    Askerlerle    Bayramlaştı    Genel   


Yorumlar

6995
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN