Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Atatürk’e Ziyaretçi Akını

Atatürk’e Ziyaretçi Akını
Bayram tatili için Yunanistan’a giden Türk tatilciler, Ata’sını unutmadı. Tatilin başladığı günden itibaren Atatürk’ün Selanik’teki doğduğu evi yaklaşık 2 bin kişinin ziyaret ettiği kaydedildi.

 

Dokuz günlük bayram tatilinin başlamasıyla birlikte Yunanistan’ın Selanik, Drama ve Kavala kentlerine giden tatilciler, Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmadı. Atatürk’ün Selanik’te doğduğu; Agiu Dimitriu Caddesi Apostolu Pavlu Sokağı 17 numaradaki Atatürk Evi Müzesi, Türk ziyaretçilerin akınına uğradı. Müzeyi gezen Türkler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Müze görevlileri, son bir ayda; İzmir, İstanbul ve Ankara’dan gelen dört çiftin nikahını burada gerçekleştirdiğini söyledi.
 
YILDA 100 BİN KİŞİ ZİYARET EDİYOR
 
Atatürk Evi Müzesi’ni ziyaret edenlerden Türk Telekom’dan emekli 60 yaşındaki Nursel Çakmak, "Bayram tatili için geldiğim Selanik’te, Atatürk’ün evini üçüncü kez ziyaret ettim. Ancak her ziyaret ettiğimde burada eşyaların azalması dikkatimi çekti. Burayı Türklerin yoğun bir şekilde ziyaretini görmekten gurur duydum. Atamızı unutmak, unutturmak mümkün değil" dedi.
 

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 15:11

Etiketler : Bayramda    Atatürkün    Doğduğu    Ziyaretçi    Akını    Genel   


Yorumlar

1119
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN