Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Irak’ta Kaçırılan İşçinin Evinde Buruk Bayram

Irak’ta Kaçırılan İşçinin Evinde Buruk Bayram
Irak’ın başkenti Bağdat’ta geçen 2 Eylül’de kaçırılan 18 Türk işçiden Zonguldaklı 42 yaşındaki Tahsin Cömert’in ailesi bayramı buruk karşıladı. Tahsin Cömert’ten 22 gündür haber alamayan eşi 40 yaşındaki Nevin ve annesi 62 yaşındaki Nazikar Cömert, bayram sevinci yaşamadıklarını söyledi.

 

 
Bağdat’ın Sadr bölgesinde Türk firmasının yaptığı stadyum inşaatından kaçırılan işçiler arasında bulunan Tahsin Cömert’in Kocaeli’de yayaşan eşi Nevin Cömert, Kurban Bayramı için çocuklarıyla Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Musabeyli Köyü’nde oturan kayınvalidesi Nazikar Cömert’in yanına geldi. Eşi ile en son kaçırıldığı gece telefonda konuştuğunu belirten Nevin Cömert, geçtiğimiz günlerde sağlık durumları iyi olmadığı gerekçesiyle serbest bırakılan 2 işçiden eşinin sağlık durumunun iyi olduğuna ilişkin bilgi aldıklarını aktardı. Ancak 22 gündür eşini görmediğini, sesini duymadığını anlatan Nevin Cömert, bayram sevinci yaşamadıklarını ifade etti. Eşinin, çocuklarına daha iyi bir gelecek hazırlamak için Irak’a çalışmaya gittiğini belirten Nevin Cömert, şöyle dedi:
 
"Devlet yetkilileri ile sürekli bağlantı halindeyiz. Zaman zaman bilgi veriyorlar. Durumlarının iyi olduğunu söylediler. Kaçırılmadan önce telefonda bayramda geleceğini söylemişti. Ama gelemedi. Devletimizden eşimin kurtulması için yardım istiyorum. Bir an önce kurtulmasını istiyorum. Eşimin ailemizin içinde olmasını istiyorum. Eşim olmadan ilk defa bir bayram geçiriyoruz. Çok zor bir şey ama yapabilecek bir şeyimiz yok."
 
Bayramda torunlarını gördüğünü, ancak oğlu olmadığı için sevinemediğini belirten Nazikar Cömert de, "Oğlumdan haber alamadık. Sağlık durumunun iyi olduğunu duyduk. Ama kendisi ile görüşemedik. Onsuz olmuyor ama ne yapalım. Mecburuz. Allah’ım inşallah kurtarılır" dedi.
 

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 14:58

Etiketler : Irakta    Kaçırılan    İşçinin    Evinde    Buruk    Bayram   


Yorumlar

3593
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN