Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yozgat’ta Acemi Kasaplar Hastanelik Oldu

Yozgat’ta Acemi Kasaplar Hastanelik Oldu
Yozgat’ta sabah erken saatlerde başlayan kurban kesimleri sırasında, büyükbaş kurbanlıkların tekme ve boynuz darbeleri ile yaralanan, bıçak ve satırla kendilerini yaralayan 35 kişi hastanelik oldu.

 

 
Kurban kesme işlemlerinin başlamasıyla birlikte, acemi kasapların mesaisi de başladı. Kurban keserken tekme ve boynuz darbesi alan, bıçağı eline ve ayağına saplayan 26 kişi, Yozgat Devlet Hastanesi’nin acil servisine, 9 kişi de Bozok Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisine başvurdu. Yaralanmaların önemli bölümünün, bıçak ve satır kesiği sonucu meydana geldiği öğrenilirken, büyükbaş hayvan kesimleri sırasında boynuz darbesi alan yaralıların 2’sinde kaburga kırığı oluştu.
 
Kurban kesimleri sırasında, kurban sahipleri genellikle kurbanlarını yere yatırmada sorun yaşadı. Huysuzlaşan büyükbaş kurbanlıklar kasaplara zor anlar yaşattı. Yozgat Belediyesi Kurban Bayramı öncesi 5 ayrı yerde kurban kesim alanı oluşturdu. Vatandaşlar kurbanlarını belirlenen yerlerde kesmeye özen gösterdi. Bazı vatandaşlar ise kurbanlarını evlerinin bahçesinde kesti.

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 14:35

Etiketler : Yozgatta    Acemi    Kasaplar    Hastanelik    Oldu    Genel   


Yorumlar

6753




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN