Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zeki Müren’i, 10 Kişi Andı

Zeki Müren’i, 10 Kişi Andı
’Sanat Güneşi’ Zeki Müren, ölümünün 19’uncu yılında Bursa’da kabri başında anıldı. Düzenlenen törene, 3’ü mezarlık, 1’i din görevlisi olmak üzere sadece 10 kişinin  katıldı.

 

 
TRT’nin İzmir Stüdyosu’nda katıldığı programda fenalaşarak yaşamını yitiren Zeki Müren, ölümünün 19’uncu yılında Bursa’daki Emirsultan Mezarlığı’nda düzenlenen tören ile anıldı. Törene, Zeki Müren’in yeğeni Özlem Güner, eşi İlknur Güner ve torunu 8 yaşındaki Demir Güner, Mehmetçik Vakfı Bursa Temsilcisi Emekli Albay İbrahim Güven, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Bursa Şube Başkanı Mehmet Çalışkan katıldı. Sanatçı çevresinden katılımın olmadığı törende, Türk Eğitim Vakfı görevlisi, ayrıca 1 din görevlisi ile 3 mezarlık bekçisi bulundu.
 
Duanın ardından konuşan TEV Bursa Şube Başkanı Mehmet Çalışkan, Kurban Bayramı’nın birinci günü olması dolayısıyla törene katılımın az olduğunu belirterek, "Her yıl bu anmayı yapmaya devam edeceğiz. Ruhu şad olsun" dedi. Yaşadığı yıllarda sanat güneş olan Müren’in şimdi mal varlığını bağışladığı vakıf sayesinde eğitim güneşini olduğunu kaydeden Çalışkan, Türk Eğitim Vakfı Zeki Müren Burs fonundan kurulduğundan bugüne kadar 2 bin 461 öğrencimiz yararlandığını belirtti. Çalışkan, aynı fondan halen 210 üniversite öğrencinin burs aldığını sözlerine ekledi.
 
Mehmetçik Vakfı Bursa Şube Başkanı İbrahim Güven de, Müren’in eğitime desteğinin ötesinde sınır boylarında bekleyen Mehmetçiklere olan sevgisinin de çok net olarak bilindiğini kaydederek, vakfın burslarından hem öğrenciler hem de Mehmetçiklerin ailelerinin yararlandığını söyledi.
 
Müren’in yeğeni Özlem Güner de, Müren’in Türk Eğitim Vakfı’na ve Mehmetçik Vakfı’na mal varlığını bırakarak, çok önemli görevleri işaret ettiğini belirterek, "Hepimiz hem eğitime hem Mehmetçiğimize sahip çıkmalıyız. Müren bunun öncülüğünü yaptı. Bizler ailesi olarak çok büyük gurur duyuyoruz" dedi.
 
Zeki Müren, 19 yıl önce Bursa’da toprağa verilirken 10 binler uğurlamış, cenaze töreni televizyon kanallarından canlı yayınlanırken, bir çok sanatçı törene katılmıştı.

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 14:03

Etiketler : Zeki    Müreni    Ölümünün    uncu    Yılında    Kabri    Başında    ü    Mezarlık    Görevlisi    Kişi    Andı    Genel   


Yorumlar

9453
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN