Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Genç Yetenekler Aranıyor

Genç Yetenekler Aranıyor
Mozart Akademi, VocaWorld ismindeki çok sesli koro projesi ile ülkemizin zengin kültürü ve müziğini dünyaya tanıtacak. Proje’nin İzmir ayağı için genç yetenekler aranıyor.

 

 
Geçtiğimiz yıl Harry Potter Çocuk Operası, bu yıl ise Matilda Müzikali ile büyük çıkış yakalayan Mozart Akademi bu kez büyükler için bir projeyle dünyaya açılıyor. Mozart Akademi Yöneticisi İlhan Cinpir, halen Samsun’da çalışmalarını sürdüren VocaVoice Korosu ve İzmir’deki Mozart Akademi işbirliğiyle yürütülecek projenin içeriğinin sır gibi saklandığını söyledi. Uzun soluklu olacak Proje’nin hem yurt içinde, hem de yurt dışında çok ses getireceğini belirten Cinpir, “VocaWorld ile özel düzenlenmiş halk ezgilerimiz ve dünya müziğinin en seçkin örnekleri özel bir sahne projesi olarak seyirciyle buluşacak. Projede yer alan vokaller turnelerle dünyayı gezme imkanı bulacak" dedi.
 
Aynı zamanda Opera Sanatçısı olan İlhan Cinpir, ülkemizde çok sesli müziğin gelişmesi ve kültürümüzü yurt dışında tanımak adına bu tür projelerin önemine değindi, “Samsun VocaVoice Korosu’nu bu yıl ilkini düzenlediğimiz İzmir Polifonik Korolar Fesivalimiz’de onur konuğu olarak sahneye çıktıklarında ilk kez dinleme fırsatı buldum. Konseri bütün jüri ve İzmirli sanatseverlerle birlikte ben de büyük hayranlıkla izledim. Gerçekten hepimizi şaşırtan müthiş bir konser oldu. Koro Şefi Bilgen Özcan Coşkunsoy ile temasa geçerek birlikte bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik" dedi.
 
VocaWorld Korosu’nda yer alıp dünya turnesi şansını yakalamak isteyen 18-35 yaş arası 25 korist için Ekim ayında Mozart Akademi’de seçme yapılacak.
 
 

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 11:44

Etiketler : Çok    Sesli    Koro    İçin    Genç    Yetenekler    Aranıyor    Bölge   


Yorumlar

4614
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN