Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Van’da Kurban Kesimi

Van’da Kurban Kesimi
Van’da Kurban Bayramı’nın ilk gününde sokak aralarında ve kesim alanlarında vatandaşlar kurbanlarını kesti. Vanlılar bu yıl kurbanlık olarak küçükbaş hayvanlara rağbet gösterdi.

 

Bayram namazı sonrası mezarlık ziyareti yapanlar daha sonra kurbanlıklarını kesti. Uyarılara rağmen birçok kişi yine hayvanları sokak aralarında keserken, bazıları belediye tarafından belirlenen bölgeleri tercih etti. Öte yandan elde kalan kurbanlıkların da fiyatları düştü. Dün 450 TL’den satılan küçükbaş hayvanlar bugün 350 TL’ye kadar indi. Satıcılar ile alıcılar arasında kıyasıya pazarlıklar yapıldı. Ellerinde kurbanlık hayvanları kalan satıcılar ise bayram sonuna kadar satışlarını sürdüreceklerini söyledi.
 
KÜÇÜK KASAP
 
Kesim alanında bulunan 14 yaşındaki 7’nci sınıf öğrencisi Azad Sarısaç dikkat çekti. Okul harçlığını çıkarmak için babası ve ağabeyleriyle kesim alanına gelen Azad, 20 liraya küçük başhayvan kestiğini söyledi. Azad Sarısaç "Ailece kasaplık yapıyoruz. 7 yaşından beri babamla kesim yapıyoruz. Ben de kesim işini iyi biliyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 11:36

Etiketler : Vanda    Kurban    Kesimi    Genel   


Yorumlar

3107
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN