Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Avrupa’nın Yaşlılarına Türkiye’de Bakalım

Avrupa’nın Yaşlılarına Türkiye’de Bakalım
Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, Avrupa ülkeleri ve Japonya’nın yüksek maliyetler nedeniyle yaşlılarına bakmakta zorlandığını söyledi, “Türkiye’de kurulacak Yaşlı Bakım Merkezleri’nde tüm dünyadan gelecek yaşlılara bakabiliriz, tedavilerini de yapabiliriz. Bu ülkemiz için yeni bir sektör" dedi.

 

 
Sağlık ve inşaat alanlarındaki yatırımlarıyla ön plana çıkan Gözde Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, Türkiye’nin sağlık turizmini artıracak, farklı bir sektöre dikkat çekti. Avrupa ülkelerinde ve Japonya’daki sosyal güvenlik kurumlarının yaşlı bakımı konusunda finansal sıkıntı yaşadığını belirten Kalı, Türkiye’nin Hükümet’in de teşvik ve destekleriyle dünya ülkelerinin yaşlılarının, hayatlarını sürdürebilecekleri ve tedavilerinin yapılacağı bir Yaşlı Bakım Merkezi olabileceğini söyledi. Grup olarak bu konuda çalışmalar yaptıklarını ve projeler geliştirdiklerini ifade eden Kalı, “Türkiye’nin denizi, yüksek dağları ve temiz havası var. Buralarda Geriatrik yani Yaşlı Yaşam Merkezleri açarak dışarıya bir hizmet daha satabiliriz. Artık Japonya gibi gelişmiş ülkeler yaşlılarına bakamaz hale geldi. Çünkü bu iş çok maliyetli. Bizim gibi gelişmekte olan ülkeler bu hizmeti rahatlıkla verebilir" dedi.
 
Cari açığı kapatmada bu tür projelerin etkili olacağını söyleyen Kalı şunları anlattı,
 
"Bizim gibi sağlık kuruluşları turizm sağlığının yanı sıra sağlık turizmi konusunda ciddi faaliyetler göstermeye başladı. Avrupa, Orta Asya, Afrika’da bulunan insanların tedavilerini üstlenmeye başladık. Malatya’daki hastanemizde sağlık turizmi anlamında ciddi çalışmalar yapıyoruz. Sağlık turizmi normal turizm gelirini geçebilecek bir potansiyele sahiptir. Avrupa’da yaşlıya bakma maliyeti 3 bin 500-4 bin euro. Aynı hizmet bizim gibi ülkelerde bin euroya verilebilir. Böyle bir çalışma havası temiz Seferihisar, Kaz Dağlar gibi yerlerde yapılabilir. Bakanlığın Yaşlı Bakım Merkezleri konusunu ciddiye alıp, teşvikler oluşturup, bu konuda tesisleri ve bizleri teşvik etmesi gerekiyor."
 
 

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 11:21

Etiketler : Avrupanın    Yaşlılarına    Türkiyede    Bakalım    Bölge   


Yorumlar

7748
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN