Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hazırlıklar Devam Ediyor

Hazırlıklar Devam Ediyor
İzmir'de düzenlenecek ve fuarizmir'in ilk kongresi olacak, "3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi" kongresi için hazırlıklar devam ediyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve İZSU Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek olan 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi Kongresi hazırlıkları sürüyor. fuarizmir'in ilk kongresi olacak “3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi Kongresi" 8 - 10 Ekim 2015 tarihlerinde D holünde düzenlenecek. Kent Expo - 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı ile eş zamanlı olarak organize edilecek kongrenin açılış konuşması, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından yapılacak. 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi Kongresi'nde, 20'ye yakını ABD, Avusturya, Finlandiya, Hollanda, İran, Japonya, Macaristan, Sırbistan ve Yunanistan'dan olmak üzere toplam 70'ten fazla konuşmacı yer alacak.
 
Kongrede; İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) başta olmak üzere İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ) Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (TESKİ) katılımıyla su yönetimine idarelerin yaklaşımı ve farklı bakış açılarının tartışılacağı bir panel gerçekleştirilecek. Yerli ve yabancı konusunda uzman değerli bilim insanları, kamu ve özel sektörün yöneticileri, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, su ve kanalizasyon idareleri, bu alanda faaliyet gösteren firmalar ve akademisyenlerin yer alacağı kongrede, 75 bildiri sunulacak. 8 ve 9 Ekim tarihlerinde su yönetiminin küresel, bölgesel ve bireysel boyutlarının ele alınacağı kongrede; su kaynakları, su tasarrufu, sel sularının kontrolü/yönetimi, geri kullanım, su stratejileri, sürdürülebilir altyapı ve kamu hizmetleri, enerji verimliliği konularına yer veriliyor. Kongrenin son günü olan 10 Ekim'de katılımcılara teknik ve sosyal gezi organize edildi. Kongre katılımcıları vapur ile İzmir Körfez turu yapacak. İZSU körfez dip tarama, temizleme, atıksu arıtma vb. faaliyetleri anlatılacağı gezide, İzmir hakkında turistik bilgi verilecek.
 
3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi Kongresi'yle; su yönetiminde yetkili kurumların, su kaynaklarının belirlenmesi, geliştirilmesi, işletilmesi, bakımı ve korunması, yönetim kademelerindeki sorunların belirlenmesi, tartışılması ve çözüm yöntemlerinin araştırılması konularında elde ettikleri deneyim, bilgi ve çözüm birikimlerini paylaşacakları, ortak değerlendirme ve çözüm önerilerini sunacakları bir platform oluşturulması hedefleniyor.

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 10:28

Etiketler : izmir büyükşehir belediyesi    fuarizmir    kongre    heyecan    hazırlıklar   


Yorumlar

3623
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN