Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Baykal'dan Bayram Mesajı

Baykal'dan Bayram Mesajı
Bayram namazını memleketi Antalya’daki Tekeli Mehmet Paşa Camii’nde kılan CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Bayramların anlamını ve değerini düşünecek olursak, öncelikle yapmamız gereken, birbirimizi kutlamayı hak etmek için ilk önce kendimizi sorgulamayı öğrenmeliyiz" dedi.

 

Kaleiçi’ndeki Tekeli Mehmet Paşa Camii’ne partililerle birlikte gelen Deniz Baykal, Bayram namazını kıldı. Cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaşan Baykal, tüm Müslüman alemi ve milletin Kurban Bayramı’nı kutladı. Nice bayramları milletçe birlikte geçirme temennisinde bulunan Baykal, şöyle konuştu:
 
"Uzun bir süreden beri artık ortaya çıkmış olmalıdır ki, bayramlar bizim için bir kutlama değil sorgulama vesilesi olmalıdır. Bayramların anlamının hangi ihtiyaçtan kaynaklandığını, bayramların ne anlama geldiğini, gerçek manasını düşünmeli, anlamalı kavramalıyız. Kapımızdaki husumetleri düşmanlıkları anlayışsızlıkları sorgulamak için bir fırsat olmalıdır. Buna bütün İslam dünyasının ihtiyacı var, ne yazık ki bizim de ihtiyacımız var. Bayramlar fedakarlığı, sevgiyi, sadakati, dayanışmayı, insan yaşamının değerini ve önemini kavramamız için bir vesile olmalıdır. Bir büyük bütünlüğün parçası olma şuuruna, bilincine erişmeyi başarırız."
 
KRİTİK BİR SÜREÇ
 
Türkiye’nin içinden geçtiği süreci ’Kritik bir dönem’ diye nitelendiren Baykal, "Büyük acılar çektik. Büyük fedakarlıklar yaşadık. Artık bunlara son vermenin, huzur içinde, barış içinde, kardeşlik içinde, beraber yaşama yolunu, yöntemini bulmanın zamanıdır. İnşallah bu kritik dönemleri hep birlikte aşarız" dedi.
 
Baykal, açıklamasının ardından bayram alışkanlığını bozmayarak Antalya’nın meşhur börekçisi Avcuoğlu’na giderek Antalya’nın serpme böreğiyle kahvaltı yaptı.

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 09:37

Etiketler : Baykal    Sevgiye    Sadakate    Dayanışmaya    İhtiyacımız    Var    Genel   


Yorumlar

2811
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN