Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erdoğan’dan Bayram Mesajı

Erdoğan’dan Bayram Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazını Emirgan Camii’nde kıldı. Erdoğan, cami çıkışı açıklamalarda bulundu.

 

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu Kurban Bayramı’na çok sıkıntılı bir süreçte girmiş bulunuyoruz. Bu sıkıntılı sürecin ardından da malum 1 Kasım’da Türkiye bir genel seçim yaşayacak. Bu bir tekrar seçimdir, bir erken seçimdir ve bu seçimde milletimiz ferasetini ortaya koymak suretiyle inşallah bu sıkıntıları aşacak, güven ve istikrarı sağlayacak bir adımın kararını verir diye düşünüyorum. Ve milletimin tekrar bu dini bayramını, Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum" dedi.
 
"Biz Suriye’de toprak bütünlüğünü savunuyoruz" diyen Erdoğan, " Suriye halkının terör örgütlerinden arındırılmış bir yapıya kavuşmasını arzu ediyoruz. Ama burada şöyle bir adım bizim en önemli talebimizdir. O da bir güvenli bölgeyi özellikle istiyoruz. Güvenli bölgedeki hedefimiz nedir? Türkiye’de şu anda 2 milyona yaklaşan bir Suriyeli mülteci var. Bu insanların ülkelerine dönme talebi var. Dolayısıyla Türkiye sınırında Suriye tarafında onlar için oluşturulacak bir güvenli bölgede, bunu birçok dost ülkelerle de konuştuk,
 
oraya onların dönmesi, bir yerleşim planıyla oraya yerleştirilmesi, inanıyorum ki bölgede çok daha farklı bir havanın oluşmasına da vesile olacaktır" dedi.

Yayın Tarihi : 24.09.2015 : 09:25

Etiketler : Cumhurbaşkanı    Erdoğandan    Bayram    Namazı    Sonrası    Açıklamalar    Genel   


Yorumlar

8290
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN