Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Londra’da Bayramlaşma

Londra’da Bayramlaşma
Türkiye’nin Londra Büyükelçisi ve Başkonsolosu halka birlik beraberlik çağrısında bulundu.

 

Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar bugün toplum temsilcileri ile Başkonsolosluk’ta bir bayramlaşma töreni düzenledi. Başkonsolosluktaki bayramlaşmaya TBCCI Başkanı Emma Edhem, Forum’un Başkanı Zeren Safa, KKTC’nin medya patronlarından Ali Safa başta olmak üzere geniş bir davetli grubu katıldı. Başkonsolos Emirhan Yorulmazlar düzenlendiği bayramlaşmada birlik ve bütünlüğü bozanlara karşı konulacağını vurgulayıp “En büyük zenginliğimiz olan birlik ve bütünlüğümüzün bozulmaması amacıyla buna kalkışanlara ortak çabayla karşı koyacağımızı bir kez daha vurgularken Kurban Bayramının manevi atmosferinin milletimiz ve tüm insanlık için barış, huzur ve hoşgörünün egemen olduğu bir ortama güç vermesini diliyorum” dedi.
 
T.C. Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç’den bayram mesajı
 
T.C. Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç de bayram nedeniyle bir mesaj yayınlayarak birlik beraberlik çağrısında bulundu ve şunları yazdı
 
“Değerli Vatandaşlarım ve Soydaşlarım, Bayramlar toplumumuz için hem coşku ve neşe yaşadığımız hem dayanışma ve yardımlaşma duygularımızı güçlendirdiğimiz günlerdir. Bu nedenlerden ötürü bayramlarımızın kültürümüzde ayrıcalıklı bir yeri bulunmaktadır. Bayramlar, kavga ve küskünlüklerin son bulduğu, sevgi, saygı ve hoşgörünün davranışlara yansıdığı özel günlerdir. Bu yardımlaşma ve dayanışma kültürümüz sayesinde bin yıldır yaşadığımız topraklarda kenetlenmekle kalmadık, aynı zamanda yurtdışında da kültürümüzü ve benliğimizi pekiştirmeyi başardık. Millet olmayı, dayanışmayı, paylaşmayı, hepimiz en çok bayram günlerinde hissederiz. Çocuklarımız, aidiyet duygularını, benliklerini ve kardeşçe bir arada yaşama bilincini bayramlarda pekiştirirler. Bu nedenle, çocuklarımızın bayramlarımızın coşku dolu ve mutluluk verici havasını hissetmelerine özen göstermeliyiz. Toplumumuzun Birleşik Krallık’ta kendisine saygın bir yer edinebilmesi kendisiyle, toplumuyla ve çevresiyle barışık, iyi yetişmiş, mesleki yetkinliği bulunan, dinamik gençlerin varlığına bağlıdır. Bu bakımdan ailelere büyük görev düşmektedir. Birlik ve beraberliğimiz güçlendikçe, birbirimize daha sıkı kenetlendikçe güçlükler daha kolay aşılacaktır.
 
Bu anlayışla Bayramımızın sevgi, anlayış ve hoşgörü duygularıyla kenetlenmemize fırsat teşkil edeceğine inanıyorum. İngiltere’de sizlerle birlikte Kurban Bayramını kutlamanın mutluluğunu bir kez daha yaşıyorum. Toplumumuzun tüm mensuplarının ve neşeleriyle bayramları daha da anlamlı kılan çocuklarımızın Bayramını kutluyorum. Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyorum. Bayramın milletimiz, bölgemiz ve tüm insanlık için barış, esenlik ve hoşgörünün egemen olduğu bir ortama vesile olmasını diliyorum.”

Yayın Tarihi : 23.09.2015 : 20:35


Yorumlar

1328
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN