Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayram Öncesi Şehitlikte Hüzün

Bayram Öncesi Şehitlikte Hüzün
Kurban bayramı arifesinde şehit yakınları Edirnekapı Şehitliği’ne akın etti. Her bayram ve öncesinde olduğu gibi ilk geldikleri nokta olan şehitlikte arife yine buruk geçti. Şehit aileleri ve yakınları şehitlerin başında dualar okudu, mezarları temizledi, çiçekler dikti. Aileler bayram öncesi bir arife gününü daha buruk geçirmenin üzüntüsünü yaşadı.

 

Şırnak’ta 22 yaşında şehit düşen Piyade Er Tamer Yardar’ın annesi Nezafet Yardar uykularının kaçıp şehitliğe hemen gelmek istediğini belirterek, "Oğluma geldim. Çiçeklerini ektim, dua ettim. Bizim yapabileceğimiz şey bunlar. Bugünler çok buruk günler bizim için. 21 sene 4 aydır evimiz burası oldu bizim. Evlat kaybetmek çok büyük bir acı. Gururu çok ama acısı da çok. Yaşıyoruz ama biz de yaşarken öldük. Tek tesellimiz oğlumuzun bu vatan için vatan hainleriyle mücadele ederek şehit olması" dedi.
 
"KOMUTANIM, VATAN İÇİN BURADAYIM DİYOR"
 
Oğlunun 1994 yılında şehit düştüğünü ve aslında askerliğini bitirmiş olduğunu kaydeden acılı anne Yardar, "Uzatmadan birliğine çağırıldı. Acemi asker gibi yeniden askere gönderdim. Uzatmadaki terhisine 15 gün vardı, mevzi değiştirirken şehit oldu benim oğlum. O göreve gitmeyebilirdi. Ama komutanlarına ’Ben gideceğim komutanım, vatanım için buradayım’ diyor. İşte oğlumun o sözleri ile gurur duyuyorum. Ne mutlu ki bana böyle bir evladın annesiyim" diye konuştu.
 
"BİR TELEFON GELSE ÇOCUĞUN ŞEHİT OLDU DİYE..."
 
Kuzey Irak’ta askerlik yaparken 21 yaşında şehit olan Piyade Komando Er Ertan Kolay’ın babası Niyazi Kolay da, "Yeter, bizler acı çektik başkaları çekmesin. Buna dur desinler başka bir şey istemiyorum. Senin çocuğun olsa büyütsen el bebek, gül bebek. Bir telefon gelse ’Çocuğun şehit oldu’ diye. Ne yaparsın? Tamam bizler gördük acı, başkaları görmesin diyorum. Türk bayrağımıza, sancağımıza, toprağımıza sahip çıksınlar. Şu bayrakta çocuklarımızın kanı var" şeklinde konuştu.
 
"11 KARDEŞİZ AMA HEPİMİZ ÖLDÜK"
 
Mardin’de Piyade Er olarak vatani görevini yaparken 21 yaşında şehit olan Ecevit Arslan’ın ablası Güler Arslan ise yaşadıklarını anlatmakta güçlük çektiğini ifade ederek, "Biz 11 kardeşiz ama tek kardeşim değil hepimiz öldük. Çok zor, anlatılmıyor. İnsan bir nevi yarım insan oluyor. Bir başka ülke ile savaşsan savaştı öldü dersin ama kendi kendimize biraz düşündürüyor" dedi.

Yayın Tarihi : 23.09.2015 : 12:32

Etiketler : Bayram    Öncesi    Şehitlikte    Hüzün    Genel   


Yorumlar

9269
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN