Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriyelilerin Umutlu Bekleyişi Sürüyor

Suriyelilerin Umutlu Bekleyişi Sürüyor
Edirne’de Suriyeli sığınmacılar Avrupa’ya geçişleri için gelecek umutlu haberi bekliyor. Avrupa ülkelerine doğru çıktıkları umut yolculukları Edirne’de durdurulan sığınmacılar, 9 günden bu yana bekleyişini sürdürüyor.

 

 
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı alanında kalan 2 bine yakın Suriyeli mülteci, havaların soğumasıyla birlikte zor şartlar altında günlerini geçiriyor. Önceki gün yağan yağmurdan sonra Er Meydanı tribünlerine ve kapalı mekanlara çekilen sığınmacılar, günün ilk ışıklarıyla birlikte uyandı. Mülltecilerin bir bölümü ateş yakarak ısınmaya çalışırken, diğerleri kahvaltı almak için kuyruğa girdi. Arife gününe Edirne’de giren sığınmacıların kulağı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulundaki toplantıdan gelecek habere çevrildi. Süriyeliler Türk yetkililerden Yunan sınırını açmasını ve Avrupa’ya geçişlerine izin verilmesi isteklerini tekrarladı. Sığınmacılar günün belirli saatlerinde toplanarak sosyal medyadan gelen bilgilerin değerlendirmesini yapıyor. Sığınmacılar arasında işitme engelli bir kadın kameralara işaret diliyle bekleyişlerinin zor şartlarda olduğunu ve Almanya’ya gitmek için yetkililerin Yunanistan sınırına yürümelerine izin vermesini istedi.
 
Suriyeli sığınmacıların bir kısmı akşama kadar Edirne’de kalıp, Kurban Bayramı’nı burada geçirmeyi beklerken, bazı sığınmacılar da geriye dönmek için Edirne Valiliği tarafından kendilerine tahsis edilen otobüslerle geldikleri kentlere ve akrabalarının yanına gönderiliyor.
 
Edirne Emniyet Müdürlüğü’nün sığınmacıların toplu halde yürümelerini engellemek için Sarayiçi Er Meydanı giriş ve çıkışlarında geniş güvenlik önlemleri sürüyor.

Yayın Tarihi : 23.09.2015 : 12:20

Etiketler : Suriyelilerin    Er    Meydanında    Umutlu    Bekleyişi    Sürüyor   


Yorumlar

7071
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN