Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir?

Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir?
Evet tam da aradığım konu bu der gibisiniz. Bazen çok sevdiğimiz hatta biraz sıksa bile ilerde rahatlar deyip aldığımız ayakkabılarımız ayaklarımızı perişan edip bizi yarı yolda koyabiliyor.

 

Aslında acı veriyor desek daha doğru. Ayakkabı ayağımızı sıkmadan da vurup yara yapabilir. Ayakkabılar genele hitap ettiği ve pek fazla bir mühendislik uygulanmadığı için ortapedik anlamda ayaklarımıza uygun olmadığından, kişiden kişiye de ayak yapısı değiştiğinden ayakkabılar sıkmadan da ayağımızı yara edip su toplayabilir.
 
Peki ayağımızı vurdu ayakkabı ve acı çekiyoruz ve su topladı ayağımız. Ne yapmalıyız? İşte size pratik çözümler…
 
 
Elma sirkesi: İlk olarak akla elma sirkesi geliyor. Ayakkabının vurduğu bölgeyi ister elma sirke dolu bir kaba sokun, isterseniz de elma sirkesini pamuk yardımıyla bu bölgeye uygulayın. Özellikle su toplamış kısım patlatıp sürülürse enfeksiyon kapmasını önlediği vurgulanıyor. Ama biraz canınızı yakabilir. Yavaş yavaş sürün isterseniz. :)
 
 
Koltukaltı Deodorantı: Vurduktan sonra değil ama yeni aldığınız ayakkabıyı veya vuracağını tahmin ettiğiniz ayakkabıyı giymeden önce ayaklarınıza koltukaltı deodorantı sürerseniz hem ayakkabı rahat hareket edecek hem de ayağınızı vurmayacaktır. En azından su toplamasını önleyecektir.
 
 
Pişik kremi: Pişik kremleri enfeksiyona iyi geldiği ve yara olmuş bölgeyi kurutarak hızlı bir iyileşme sağladığı için ayağınız için de etkili bir tercih olacaktır. Ayakkabının vurduğu yere az bir şekilde uygulayarak iyileşmeyi hızlandırabilirsiniz.
 
 
Siyah çay: Soğutulmuş çay poşetlerini ayağınızda vurgun yemiş bölgeye uyguladığınızda şişmesini önleyecektir. Şişmişse de şişkinliğini alacaktır. Bu işlem için yeşil çay da kullanabilirsiniz ancak siyah çay ilk akla gelendir.
 
 
Diş macunu: Diş macununun yanma yaralanmalarında da kullanıldığı bilgisini duymuşsunuzdur. Her ne kadar yanıklar için uzmanlar tercih etmeyin diyorlar ancak ayakkabı vurması için ayağınızda kullanabilirsiniz. Ama bunun için de ekstra tatlandırılmamış (tarçın vs) diş macunlarını kullanmanızı öneriliyor.
 
Kaynak: ekadınca.com
 

Yayın Tarihi : 23.09.2015 : 10:31


Yorumlar

9125
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN